ĀRPUS STUDIJU AKTIVITĀTES

EKO PADOME

 

Vidzemes Augstskolas Eko padome rūpējas par to, lai ViA studenti dzīvotu un darbotos videi draudzīgi - šķirotu atkritumus kopmītnēs, taupītu ūdeni, elektrību, dotos dabā un sakoptu to.

Eko padomes funkcijas ir koordinēt ViA apsaimniekošanas pasākumus, lai tie būtu iespējami draudzīgi apkārtējai videi, cilvēka veselībai, kā arī vērsti uz ekoloģiskas saimniekošanas pamatprincipiem, veicināt ilgtspējīgas attīstības izpratni augstskolā un apkārtējā sabiedrībā, kā arī sekmēt pētniecības attīstību Eko augstskolas tēmās.

Lai sasniegtu noteiktos mērķus tiek veidoti rīcības plāni, organizēti forumi, tikšanās ar dažādiem ar vidi saistītiem organizāciju pārstāvjiem kā arī izveidoti informatīvie materiāli augstskolai un kopmītnēm.

Vides virziena vadītāja Karīna Anna Lapiņa saka: "Eko padome ir neatņemama VIASa Vides virziena sastāvdaļa. Tā ir iespēja ne tikai sadarboties ar cilvēkiem Vidzemes Augstskolā, kam rūp vide, bet arī būt studentu balsij Eko padomē. Eko padome ir lieliska pieredze projektu ģenerēšanā, izstrādē un izpildē, dodot iespēju ikkatram pielikt roku augstskolas tālākā attīstībā".

Vēlies iesaistīties un rosināt videi draudzīgas idejas? 

Sazinies ar Eko padomes koordinātorēm: 

Karīna Anna Lapiņa: [email protected]

Linda Broka: [email protected]

 

KORIS “SKAN”

 

Vidzemes Augstskolas un Valmieras kultūras centra koris „SKAN”

"Kā gan citādāk lai nosauc kolektīvu, kurā ir muzikāli, talantīgi un dzīvespriecīgi jaunieši!" ar prieku saka diriģente Irēna Zelča.

2018./2019. gada sezona ir kora 18. pastāvēšanas gads! Paši dalībnieki kori raksturo tā:

Lieliska kompānija;
Saliedēts kolektīvs;
Muzikāli;
Nemitīga sevis attīstība un pilnveide;
Katra diena kā neaizmirstams piedzīvojums;
Un kopā: emociju un enerģijas pilnība.

Tieši korī „SKAN” Tev ir iespēja

 • Iepazīties un sadraudzēties ar dažādu jauniešu koru dalībniekiem;
 • Dziedāt nopietnas, latviešu tautai svētas dziesmas, kā arī nenopietnas un jautras dziesmas;
 • Koncertēt ārpus Valmieras - apceļot Latvijas āres, kā arī doties uz ārzemēm;
 • Būt kopā ar enerģijas pārpilno diriģenti un piedzīvot neaizmirstamas emocijas;
 • Attīstīt sevi – savu personību, muzikalitāti un balsi;
 • Būt par ViA vārda sludinātāju mūzikas un mākslas aprindās;
 • Uz brīdi aizmirst par studentijas problēmām un nodoties mākslas baudījumam;
 • Ne vien dziedāt, bet arī atpūsties kopā ar savējiem - ar Skan'istiem!

Kora „SKAN” vadošā komanda: superenerģiskā un visādi citādi lielisks cilvēks – mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča; prasīgā, taču tajā pašā laikā sirsnīgā diriģente Liene Zvirbule un draudzīgā koncertmeistare Līga Īvāne, vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš.

Kā pievienoties ”SKAN”?

Korī „SKAN” jāiestājas tiem, kam kora dziesma ir patiesi svēta, tiem, kas dziedot gūst patiesu baudu no vienas no lielākajām nemateriālajām vērtībām – dziesmas.

Ja vēlies mums pievienoties, tiekamies otrdienās un ceturtdienās plkst. 18:30 Valmieras Mūzikas skolā (Pilskalna iela 3).

Mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča
Tel.nr.: 26327042
Kora prezidente Linda Zīle
 

E-pasts: korisskan[at]inbox.lv

Twitter: @Koris_Skan

Facebook: @korisskan

 

Improvizācijas teātris ViAGars

 

Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas teātris “ViAGars” ir īstā vieta ikvienam, kurš vēlas ne tikai skatīties, bet arī pats grib mesties iekšā improvizācijas piedzīvojumā.

Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā. Mēs izklaidējam cilvēkus dažādos pasākumos, uzstājamies ar improvizācijas vakariem pilsētā, kā arī veidojam paši savus pasākumus. Esam iepazinušies ar citiem teātriem un veidojuši gaišu smieklu pilnu vidi augstskolas studentiem.

Leģendām par ViAGara dibināšanu ir daudz nostāstu – precīzu faktu kartotēkas mums nav, taču improvizācijas teātris augstskolā pastāv jau ļoti ilgi. Gadu gaitā esam gājuši līdzi laikam, piedalījušies teātra sporta turnīros, uzstājušies improvizācijas pasākumos tepat Valmierā un plašās Latvijas robežās, organizējuši impro vakarus, sacentušies, draudzējušies, svinējušies, kašķējušies (labos nolūkos), iepazinušies ar citiem teātriem un veidojuši gaišu, smieklu pilnu vidi augstskolas studentiem.

Vai esi gatavs/a kāpt ārpus savas komforta zonas, iemācīties brīvi uzstāties publikas priekšā, iemācīties runāt un domāt reizē (šis īpaši noder uz jebkura darba prezentēšanu), iemācīties sadarboties, pieņemt otra cilvēka domas un iemācīties teikt JĀ? Vai arī vēlies vienkārši pozitīvi pavadīt savu laiku?

Tiekamies trešdienu un ceturtdienu vakaros plkst. 20:00 A-koju zālītē (Ausekļa ielā 25A)

"Improvizācija ir svarīga radošās iztēles atklāšanā, klausoties, patiesi reaģējot un spējot būt "šeit un tagad”."

Seko mums:

Seju grāmatā: @GarsOfficial

Jaunos biedrus pieņemam vienmēr!

Kontakti:

Info: viagars[at]va.lv
Improvizācijas teātra vadītāja - Adele Jākobsone
Tel. nr.: 28899554

 

FBK "Valmiera"

 

"Augot florbola popularitātei Valmierā, 2003. gadā izveidojām florbola klubu “Valmiera”. Jauno klubu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība, un tas tika iekļauts Nodibinājuma “Valmieras sporta klubs” sistēmā. Sadarbībā ar Valmieras bērnu sporta skolu pakāpeniski veidojām visu vecumu bērnu komandas, kas kopā ar pieaugušo komandu gadu gaitā izauga par stabilu florbola piramīdu, un šodien nodrošina šī dinamiskā sporta spēļu veida pieejamību un attīstību pilsētā,” skaidro kluba prezidents Artis Jansons.

Pašlaik florbola klubā “Valmiera” sistēmā trenējas 170 bērni, jaunieši un pieaugušie.

Spēlējot florbolu „Valmiera” komandā tu ne vien vari iegūt labus draugus un komandas biedrus, bet arī lielisku iespēju sevi realizēt un pārstāvēt Valmieras pilsētu, kā arī piedalīties dažādos turnīros, piemēram, Vidzemes čempionātā florbolā un citos.

Florbolisti ar attiecīgu iepriekšējo pieredzi, nezūdošu vēlmi tiekties pretī mērķiem un panākumiem ir aicināti pievienoties FBK „Valmiera” virslīgas un 2.līgas komandām.

Florbola kluba treniņu un spēļu laukums atrodas Vidzemes Olimpiskā centra sporta kompleksā, Valmierā, Rīgas ielā 91. Laukums aprīkots ar Gerflor florbola grīdas segumu.

FBK „Valmiera” 2.līga - Ivars Laktiņš
Tel.nr.: 26321889
E-pasts: ivars.laktins[at]inbox.lv

FBK „Valmiera” virslīga - Aigars Belasovs
Tel.nr.: 29334916
E-pasts: florbols[at]voc.lv


Facebook: @FlorbolaklubsValmiera

Twitter: @FBKValmiera

Mājaslapa: www.fbkvalmiera.lv

 

SO "Valmiera Glass / Vidzemes Augstskola"

 

Basketbola tradīcijas Vidzemes Augstskolā aizsākās 2009. gadā. 2011./2012. gada sezonā BK “Vidzemes Augstskola” izcīnīja Latvijas Basketbola Līgas 3.dīvizijas čempionu titulu un nākamajā sezonā sāka startēt Latvijas Basketbola Līgas 2.divīzijā, ko turpina vēl joprojām.  2014.gadā apvienojot spēkus ar AS “Valmieras Stikla Škiedra” izveidojās komanda BK “"VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA"” un vadība izveidoja fārmklubu “"VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA”, kas aizvada spēles Latvijas basketbola 3. līgas ietvaros dodot iespēju jaunākajiem spēlētājiem tikt pie spēles laika un sevi attīstīt, un cīnīties par vietu pirmajā komandā.

2016. gadā tika apvienotas divas biedrības - Valmieras futbola klubs” un Basketbola klubs "VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA" - tādējādi izveidojot SO Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola.
Šobrīd SO "VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA" sastāvā galvenokārt ir studenti, kuri apvieno treniņus profesionālu treneru pavadībā ar studijām Vidzemes Augstskolā, tādējādi attīstot sevi ne tikai sporta jomā, bet arī iegūstot konkurētspējīgu izglītību. 

Šobrīd basketbola un futbola sekcijās ar sportu nodarbojas aptuveni 350 bērnu.

Sporta organizācijas sastāvā futbola klubs VALMIERA GLASS VIA izcīnīja 1.vietu Latvijas Telpu futbola čempionāta 1.līgā.

Kopš 2018./2019. g. sezonas klubs ņēmis dalību kā LBL3, LBL2, tā arī augstākajā - Pafbet Latvijas - Igaunijas apvienotajā līgā.
2019./2020. g. sezonā VALMIERA GLASS VIA basketbola komanda tika atzīta par sezonas apmeklētāko komandu apvienotajā Latvijas - Igaunijas līgā, katrā mājas spēlē klātienē pulcējot teju 900 skatītājus. 

Kluba mērķis:

 • izveidot profesionālu un konkurētspējīgu basketbola klubu;
 • Izaudzināt Valmierā jaunas un konkurētspējīgas basketbola paaudzes;
 • Nodrošināt iespēju sportistiem pēc vidusskolas absolvēšanas turpināt spēlēt, trenēties un mācīties augstā līmenī, dodot iespēju pilnvērtīgi attīstīt savu sportisko talantu un paralēli iegūt konkurētspējīgu augstāko izglītību.

VALMIERA GLASS VIA Basketbols – Roberts Zeile

Tel.nr.: 26388723

E-pasts: [email protected]

Twitter: @vgvia_basket

Instagram: @vgvia_basketbols

Facebook: @vgviabasketbols

Mājaslapa: www.vgvia.lv

Treniņu un mājas spēļu vieta - Vidzemes Olimpiskais centrs

 

Frisbijs Valmiera

 

Frisbijs – tas ir komandu sporta veids, ko spēlē ar lidojošo šķīvīti. Aktīva dzīvesveida klubs “Savējais” piedāvā frisbija treniņus Valmierā. Izmēģināt savu roku frisbijā ir aicināts ikviens – gan azarta un sportiskās sāncensības iegūšanai, gan vispārējas sportiskās formas uzturēšanai, gan laba laika pavadīšanai ar draugiem.

Frisbijs Valmierā tiek spēlēts jau vairāk nekā 10 gadus, un šogad Valmieras frisbija meitenes pirmo reizi vēsture kļuva par Latvijas čempionēm telpu sezonā. Tāpat sieviešu komanda izcīnīja zelta godalgas Baltkrievijas turnīrā “Winter Brest 2017”. 

Frisbija sezona iedalās telpu sezonā, kas ilgst no oktobra līdz aprīlim, un āra sezonā, kas ilgst no maija līdz septembrim.

Pamatā treniņi notiek Valmieras Viestura vidusskolas āra sporta laukumā trešdienās no 18:30 līdz 20:30 un piektdienās no 18:30 līdz 20:30.

Jauno spēlētāju uzņemšana sākas rudens sezonā!

Frisbijs Valmiera - Sabīne Šmite

Tel.nr.: 29685375

E-pasts: frisbijsvalmiera[at]gmail.com

Twitter: @Frisbijs_Valm

Facebook: @FrisbijsValmiera

 

ESN Valmiera

 

ESN Valmiera jeb Erasmus Studentu tīkls ir internacionāla jauniešu organizācija, kas darbojas vairāk kā 900 izglītības iestādēs 40 dažādās valstīs. Mūsu mērķis ir aizstāvēt starptautiskos studentus un darboties viņu interesēs.

Mēs piedāvājam dažādus pasākumus un aktivitātes, kas rastu iespēju labāk izprast citas kultūras un attīstīt sevi zem principa - students palīdz studentam. Kā arī darbojamies, lai atbalstītu Erasmus studentu integrāciju Valmierā.

“ESN Valmiera ir vieta, kur tiekas cilvēki, kuri ir atvērti un bez aizspriedumiem, lai gūtu jaunu pieredzi un iepazītu cilvēkus no dažādām pasaules vietām,” Zane, ESN Valmiera dibinātāja.

Iesaistoties ESN Valmiera Tev ir iespēja iegūt jaunus draugus, papildināt valodas zināšanas, gūt pieredzi pasākumu organizēšanā un paplašināt savu redzes loku. ESN var pieredzēt dažādi. Vai nu būt aktīvistam, apmeklēt organizētos pasākumus un palīdzēt to realizēšanā, vai arī darboties kā organizācijas biedrs un piedalīties arī lēmumu pieņemšanā.

Ja ir interese un vēlies iesaistīties, raksti jebkurā laikā uz [email protected] vai Instagram: esnvalmiera

Vairāk info:
Facebook 

ESN prezidente - Laura Beatrise Zinčenko

e-pasts: [email protected]

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI