JAUNUMI

ViA pārstāvji piedalījušies Nordplus Intensīvās nedēļas aktivitātēs Igaunijā

No 7. līdz 13. aprīlim Vidzemes Augstskolas pārstāvji piedalījās Nordplus Intensīvās nedēļas aktivitātēs, kas norisinājās Tartu un Tallinā (Igaunijā) un bija veltītas apritīgumam.
Intensīvā nedēļa ir formāts, kas vienkopus pulcē studējošos un viņu mācībspēkus no dažādām valstīm, kuri, visbiežāk, kāda uzņēmuma vidē meklē risinājumus atbilstoši konkrētai tēmai.

Projektā līdztekus Vidzemes Augstskolai darbojas Metropolia University of Applied Sciences (Somija), Haaga-Helia University of Applied Sciences (Somija), Kaunas University of Applied Sciences (Lietuva), University of Akureyri (Islande), TTK University of Applied Sciences (Igaunija), Åland University of Applied Sciences (Somija).
 
Vairāk par augstskolu tīklojumu var uzzināt: https://ekoteknord.metropolia.fi

Izsludināta SIA "Valpro" stipendija – pārdošanas asistenta prakse

Nodibinājums "Vidzemes Augstskolas Fonds" izsludina pieteikšanos SIA "VALPRO" stipendijai - pārdošanas asistenta prakse.


SIA "VALPRO" stipendijas mērķis ir atbalstīt zinātkārus un talantīgus Vidzemes Augstskolas studentus pilnvērtīgu studiju īstenošanai, radot iespēju studiju laikā gūtās zināšanas nostiprināt praksē.
 

Stipendijas piešķiršanas noteikumi

Stipendiju piešķir Vidzemes Augstskolas bakalaura studiju programmas "Biznesa vadība" 2.-3.kursa studentam.

Pretendentam ir:

- labas vai teicamas angļu valodas zināšanas;
- vēlama prasme strādāt ar RVS Horizon;
- izpratne par starptautisko tirdzniecību un mārketingu tiks vērtētas kā priekšrocība;
- precizitāte, proaktivitāte un iniciatīva, atbildības sajūta.

Ar stipendijas nolikums un pieteikuma anketa pievienota ŠEIT (word doc.)

Stipendijas laikposms - vismaz divi mēneši; var tikt pagarināts veiksmīgas sadarbības gadījumā.

Prakses uzsākšana pēc savstarpējas vienošanās.

Stipendijas apmērs ir 200 - 300 EUR atkarībā no ieguldītā darba.

Pieteikumus lūdzu līdz 08.04.2024. sūtīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vidzemes Augstskolas delegācija stiprina sadarbību ar Pondičeras Universitāti un Tūrisma un viesmīlības vadības institūtu Indijā

No 3. līdz 13. martam Vidzemes Augstskolas delegācija sešu cilvēku sastāvā īstenoja Erasmus+ mobilitāti Indijā - Pondičeras Universitātē un Tūrisma un viesmīlības vadības institūtā, ar kuru ViA sadarbība ir jau kopš 2016. gada. Vizītes laikā stiprināta sadarbība tūrisma jomā, pārrunāta iespēja paplašināt sadarbību IT jomā.

Pondičeras Universitātē kolēģi piedalījās karjeras pasākumā tūrisma studentiem “Akanksha”, kurā piedalījās ap 200 dalībniekiem - tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumi, tūrisma docētāji no citām augstskolām un ārvalstu docētāji. Pasākuma laikā tika izteiktas pateicības, rīkotas paneļa diskusijas, kurās piedalījās arī ViA kolēģi. Viņi atzīst, ka interesanti bijis tas, ka pasākumu vadījuši studenti, atbildot gan par tehniku, gan runātāju pieteikšanu un citiem jautājumiem. Pirms pasākuma un starplaikos notika neformālas tikšanās ar uzņēmumiem, kuru rezultātā tika piedāvāta iespēja ViA studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studentiem īstenot praksi Indijas uzņēmumos.

ViA lektors Jānis Bikše pasākuma laikā prezentēja savu grāmatu “Avoti”, kurā stāsta par saviem ceļojumiem, izzinot Baltijas un pasaules ūdens avotus.

Šī gada februārī ViA sadarbībā ar abām Indijas augstskolām sagatavoja Erasmus+ kapacitātes stiprināšanas projektu, lai turpinātu un attīstītu ciešo sadarbību. Projektā "SIPAS" (Advancing Sustainability and Technology in Tourism, Hospitality, and Services Studies through Strategic Industry Partnerships) akcentēta inovatīvu studiju moduļu izstrāde, kā arī personāla apmācības programmas, IKT integrācija un laboratoriju izstrāde, lai uzlabotu administratīvo efektivitāti un veicinātu globālu studiju vidi. Projekta pieteikuma sagatavošanā sadarbojās SZF un IF fakultātes, veidojot starpdisciplināru projekta pieteikumu.

Vizītes laikā komanda iepazīstināja kolēģus un studentus ar ViA un vadīja lekcijas.

Erasmus+ mobilitātes ir iespēja iepazīt dažādas kultūras, veidot un stiprināt kontaktus, kā arī tuvāk iepazīt kolēģus.

 

eu

11. un 12. aprīlī norisināsies Vidzemes Augstskolas starptautiskā zinātniskā konference "SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI."

11. aprīlī Rīgā un 12. aprīlī Valmierā norisināsies Vidzemes Augstskolas starptautiskā zinātniskā konference "SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI."

Tās galvenā tēma, kas caurvij abas pasākuma dienas, ir pētījums par vēsturisko Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iekšzemes kopproduktu 100 gadu laika posmā, sākot no 1920. gada. Ir veikti arī salīdzinošā IKP aprēķini par dažādiem Baltijas valstu reģioniem, un pētnieki pirmo reizi iepazīstinās ar to sabiedrību.
Taču konferenci papildinās arī citi ziņojumi, diskusijas un aktivitātes.
 
Interesenti aicināti piedalīties konferencē klātienē, piesakoties šeit: https://ej.uz/11_12_04_2024, vai arī sekot līdzi galvenajām aktivitātēm tiešraidēs Vidzemes Augstskolas sociālo mediju kontos.
 

KONFERENCES PIRMĀ DIENA
Cetrtdiena, 2024. gada 11. aprīlis

Rīga, Eiropas Savienības māja

Aspazijas bulvāris 28

Projekta Baltic100 gala rezultātu prezentācija. Preses konference

13:30–14:00 Ierašanās un reģistrācija

14:00 Ekonomikas ministra Viktora Valaiņa uzruna

14:05–14:35 Baltijas valstu attīstība pēdējos 100 gados: jaunas zināšanas un datu pieejamība

Gatis Krūmiņš (Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks), Kaspars Osis (Vidzemes Augstskolas asociētais profesors), Adomas Klimantas (Viļņas Universitātes viespētnieks, Oksfordas Universitātes doktorants)

14:35 Ekonomikas ministra paplašināts komentārs

14:45–16:15 PaneļdiskusijaBaltijas valstu ekonomika 100 gados: pagātnes mācības un nākotnes izaicinājumi

Viktors Valainis (ekonomikas ministrs), Jurģis Miezainis (Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs), Ojārs Kehris (Latvijas Ekonomistu apvienības prezidents, bijušais ekonomikas ministrs), Adomas Klimantas (Viļņas Universitātes viespētnieks, Oksfordas Universitātes doktorants), Ola Honningdal Grytten (Norvēģijas Ekonomikas augstskolas profesors)

Moderators: Pauls Raudseps

16:15–16:30 Neformālas sarunas

KONFERENCES OTRĀ DIENA
Piektdiena, 2024. gada 12. aprīlis
Valmiera, Vidzemes Augstskola
Tērbatas iela 10

9:30–10:00 Ierašanās un reģistrācija
10:00 Konferences otrās dienas atklāšana (Vidzemes Augstskolas profesore Agita Līviņa)
10:10–11:30 Paneļdiskusija. Baltijas valstu reģionu ilgtspējīga attīstība pagātnē, mūsdienās un nākotnē

Agita Līviņa (Vidzemes Augstskolas profesore), Zenonas Norkus (Viļņas Universitātes profesors), Olafs Mertelsmans (Tartu Universitātes profesors), Harijs Rokpelnis (Latvijas Republikas Saeimas deputāts, bijušais Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs), Juris Pūce (Latvijas Ekonomistu apvienības valdes loceklis, bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs)
Moderators: Gatis Krūmiņš (Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks)

11:30–11:50 Kafijas pauze

11:50–13:30 Paralēlās sesijas I

12:00–13:30 Baltic100 projekts: galvenie secinājumi (nacionālais un reģionālais iekšzemes kopprodukts (IKP) 100 gados)


Sesijas vadītājs: Ola Honningdal Grytten (Norvēģijas Ekonomikas augstskolas profesors)
Ziņojumi:
Adomas Klimantas (Viļņas Universitātes viespētnieks, Oksfordas Universitātes doktorants). Baltijas valstu iekšzemes kopprodukts 1920-2020: galvenie secinājumi
Jurgita Markevičiūtė (Viļņas Universitātes profesore), Zenonas Norkus (Viļņas Universitātes profesors). Baltijas valstu reģionālās atšķirības 1920-2020, analizējot IKP

Diskusijas dalībnieki: Agita Līviņa (Vidzemes Augstskolas profesore) un Juris Pūce (bijušais Latvijas Republikas Reģionālās attīstības un vides aizsardzības ministrs)

12:00–13:30 Radošo industriju panelis

Sesiju vada: Dr. Emanuels Rovitis (Emmanuel Rovithis), Jonijas universitāte (Korfu, Grieķija)
Mag.art. Jurģis Peters, jauno mediju mākslinieks, Tamperes universitātes doktorants (Somija): Kiča variācijas un ģeneratīvā MI estētika
PhD Jūlija Kovalenko (Yuliia Kovalenko), Vidzemes Augstskolas pētniece un Harkivas Valsts Kultūras akadēmijas docente (Ukraina). Iegremdēšanās stāstos. Mūsdienu kino naratīvi, nopietnās spēles un interaktivitāte kino
Mag.art. Kristaps Biters, jauno mediju mākslinieks. Nopietno mākslas spēļu risinājumi CineGame projektā
Dr. Emanuels Rovitis, Jonijas universitāte (Korfu, Grieķija). Audio leģendas: paplašinātā realitāte audio spēlēs
PhD Ieva Gintere, Vidzemes Augstskolas vadošā pētniece. Jauni jēdzieni un tendences nopietno mākslas spēļu projektos

13:30–14:30 Pusdienas Hotel Wolmar, Tērbatas iela 16a
14:30–16:00 paralēlas sesijas II

14:30–16:00 Baltic100 projekts: galvenie secinājumi (demogrāfija, lauksaimniecība un citi attīstības faktori)

Sesijas vadītājs: Zenonas Norkus (Viļņas Universitāte)
Ziņojumi:
Olafs Mertelsmans (Tartu Universitātes profesors). Igaunijas statistika 100 gados: sausi fakti jeb nemitīgi pārsteigumi
Baiba Kļaviņa (Vidzemes Augstskolas zinātniskā asistente). Zemes lietojums un tā izmaiņas: Baltija un Latvijas reģioni 100 gados (1920-2020)
Ilmārs Mežs (Vidzemes Augstskolas pētnieks). Demogrāfisko rādītāju reģionālās atšķirības Latvijā 100 gadu vēsturiskajā perspektīvā
Jānis Šiliņš (Vidzemes Augstskolas pētnieks). Laiks, telpa un personības: daži negaidīti pavērsieni Latvijas ekonomikas vēsturē

14:30–16:00 Darbnīca “Kāpēc (ne)iesaistīt jauniešus pētniecībā?” ar iesaistes pušu (stakeholders) dalību
Projekts E3UDRES2 Entre-Re-Novators Nr. 101071317

Interaktīva darbnīca iespēju izzināšanai, kā pedagogi var bagātināt mācību procesu, izmantojot sabiedriskās zinātnes. Pasākuma laikā pedagogi tiks aicināti dalīties ar savu pieredzi skolēnu iesaistē zinātnes projektos, kā arī uzklausīt Beļģijas pieredzi skolu sadarbībā ar augstskolām.

Sesijas vadītājas: Liene Ločmele, Linda Veliverronena (Vidzemes Augstskola) un Sara De Coninck (Lēvenas-Limburgas Lietišķo zinātņu augstskola)

16:00–16:30 noslēgums, konferences kopsavilkums
Agita Līviņa (Vidzemes Augstskolas profesore), Ola Honningdal Grytten (Norvēģijas Ekonomikas augstskolas profesors), Martin Klesment (Tallinas Universitātes asociētais profesors, Tartu Universitātes viesprofesors)
Moderators: Gatis Krūmiņš (Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks)

Pasākuma programma lejuplādējāma ŠEIT (pdf.)

Vidzemes Augstskola aicina uz informatīvajiem pasākumiem par studiju iespējām

Lai uzzinātu par studiju iespējām Vidzemes Augstskolā, 5. un 6. aprīlī interesenti aicināti uz vairākiem informatīviem pasākumiem.

Piektdien, 5. aprīlī, plkst. 10.00-11.00

RĪTA KAFIJA AR REKTORI: informatīvs rīts tiešsaistē par maģistra un doktora studijām 

  • Kas Tevi sagaida?
    Saruna brīvā un nepiespiestā atmosfērā ar rīta tēju vai kafiju, lai uzzinātu, visu par un ap studiju iespējām un nosacījumiem Vidzemes Augstskolā.
  • Tikšanās ar mācībspēkiem.
  • Citi pārsteigumi.
Lai saņemtu saiti uz pasākuma vidi, aicinām pieteikties:
https://ej.uz/5_04_2024
 
 
Sestdien, 6. aprīlī 10.00 un 13.00
Tērbatas ielā 10, Valmierā
ATVER DURVIS IZAUGSMEI: atvērto durvju stundas par visu līmeņu studiju iespējām

Kas Tevi sagaida?

  • Tikšanās un sarunas brīvā un nepiespiestā atmosfērā, lai uzzinātu, visu par un ap studiju iespējām un nosacījumiem Vidzemes Augstskolā.Sēsim savas karjeras sēklas nākotnes izaugsmei jeb varēs pildīt karjeras testu "Kurš augs esi Tu?"
  • Tikšanās ar mācībspēkiem un studējošiem.
  • Iespēja ielūkoties auditorijās, laboratorijās u.tml.
  • Citi pārsteigumi.
 
Lai piedalītos, nav iepriekš jāpiesakās!
 
Nāc, atver savas durvis uz ViA un savu nākotni!
Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI