„Zinātnieku naktī” Vidzemes Augstskolā varēs izdzīvot „Enerģijas stāstu” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

„Zinātnieku naktī” Vidzemes Augstskolā varēs izdzīvot „Enerģijas stāstu”

Ziņa pievienota - 28.09.2012
znplakats.JPG

28.septembrī no plkst. 18.00 līdz 22.00 Vidzemes Augstskolā notiks „Zinātnieku nakts” pasākumi, kuru 2012.gada vadmotīvs ir „Stāsts par enerģiju”.

Dalībniekiem būs iespēja „Zinātnes kafejnīcā” sarunāties ar asociēto profesori Viju Daukšti, lektoru Ilgvaru Ābolu un vairākiem citiem Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātniekiem par enerģijas transformācijām un atkarību. Tiks skatīts, kā cilvēki iepazina jaunus enerģijas veidus un kā tie ietekmēja sabiedrības attīstību, kā arī modelēta situācija – kas notiek Latvijā, ja uz ilgāku laiku pazūd elektrība?

Paralēli „Zinātnes kafejnīcai” Valmieras integrētajā bibliotēkā daktere  Dace Harasimjuka vadīs lekciju un diskusiju „Enerģija-miesas, gara un dvēseles veselībai”. 28.septembrī bibliotēkā tiks atklāta arī šai tēmai veltīta grāmatu izstāde, kura būs skatāma līdz 5.oktobrim.

Radošajā darbnīcā „Dzīvā enerģija tehnoloģiju laikmetā” profesores Sarmas Cakulas un lektores Maijas Sedlenieces vadībā notiks lekcija, seminārs un zinātniski eksperimenti, skatot cilvēku personības tipus, kas nosaka informācijas uztveri, interpretāciju un komunikāciju, un cilvēka iespējas vadīt un izmantot dabisko enerģiju tehnoloģiju laikmetā.

Azartiskākie Zinātnieku nakts apmeklētāji aicināti piedalīties divos konkursos.

ViA Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes mācībspēki izstrādājuši konkursu „Tūrisms un enerģija”, kas ietvers tādas tēmas kā enerģijas loma tūrisma nozarē, zaļā enerģija tūrismā, industriālie un ar enerģiju saistītie tūrisma produkti. Izglītojošu konkursu par enerģiju ar galda spēles un datorspēles elementiem sagatavojušas arī Sociālo zinātņu fakultātes docentes Dace Jansone un Vineta Silkāne.

Šogad bērnu bibliotēkā norisināsies vairākas sākumskolas vecuma bērniem piemērotas aktivitātes – konkurss „Vai enerģija eksistē?”, radoša darbnīca „Vai ēdiens ir enerģija?”, izstāde „Enerģija – kā to iegūt?”. Īpašu piedzīvojumu varētu sagādāt diskusija „Enerģijas avots – mūsu mājdzīvnieki”, kuru vadīs kinoloģe Ingūna Tihomirova, piedaloties arī nodarbības galvenajam varonim, cilvēka labākajam draugam – sunim.

Dalība „Zinātnieku nakts” aktivitātes ir bezmaksas.

Pasākumā ir aicināts piedalīties ikviens, kuru interesē enerģijas jautājumi.

Ņemot vērā, ka dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots, ieteicama iepriekšēja pieteikšanās ViA mājas lapā http://www.va.lv/lv/zinatnieku-nakts-2012. Šajā lapā skatāma arī detalizēta ViA „Zinātnieku nakts” programma.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un to lomu ikdienā.

Papildus informācija:
Zane Kalniņa
Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja – zinātniskā sekretāre
Tel. 29743821

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016