Vidzemes Augstskolas studenti izstrādā interešu aizstāvības plānus sociālu problēmu risināšanai | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas studenti izstrādā interešu aizstāvības plānus sociālu problēmu risināšanai

Ziņa pievienota - 17.10.2013

Studiju kursa „Jaunie mediji un politika” laikā Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti docenta Visvalža Valtenberga vadībā izstrādās interešu aizstāvības plānus, kuru mērķis ir atrisināt konkrētu sabiedrībā redzamu problēmu lokālā, valsts vai starptautiskā mērogā. Tos veidos topošie politologi, komunikācijas speciālisti, kā arī žurnālisti, līdz ar to plāni iegūs gan analītisku, gan radošu pienesumu, kā arī dos labu pamudinājumu esošo problēmu risināšanai. Svarīgākās plānu īstenošanas sastāvdaļas būs kampaņas video klipi un izglītojoši sižeti, kā arī kampaņas blogi. Studentu veikumu palīdzēs izvērtēt profesionāli žurnālisti, reģionālo mediju pārstāvji un  citas projektos iesaistītās puses.

Problēmas, kuras ikdienā uztrauc Valmieras iedzīvotājus, studenti identificēja ielu intervijās, kurās respondenti dalījās viedoklī par, viņuprāt, svarīgākajām problēmām Valmierā, Latvijā un pasaulē, un tās arī noteica interešu plānu tēmu izvēli. Arī kursa pasniedzējs V. Valtenbergs norāda, ka „efektīvi projekti mūsdienās nav iespējami bez kvalitatīvas pētniecības un pierādījumu vākšanas.”  Lielākā daļa aptaujāto pauda rūpes par apkārtējās vides un infrastruktūras sakārtotību savā pilsētā, kā arī darba iespēju trūkumu, kā rezultātā iedzīvotājiem nākas domāt par dzīvošanu ārpus dzimtās pilsētas. Latvijā visvairāk sabiedrību uztrauc politiskie un ekonomiskie jautājumi, kā arī eiro ieviešana, savukārt pasaulē tie ir nemieri un apkārtējās vides jautājumi.
 
Darba tirgus problēmu risināšanai kalpos projekts „Jaunie lauki 2.0”, kurā studenti apņēmušies rast veidus, kā popularizēt lauksaimniecības profesiju jauniešu vidū orientējoties uz ES fondu piesaisti un ražošanas attīstīšanu. Savukārt plāns „Media4Youth” izvēlējies risināt jauniešu nepietiekamās kvalifikācijas problēmu, kas traucē veiksmīgi iesaistīties darba tirgū, izplatot informāciju medijos par veiksmīgiem un uz rezultātu orientētiem jauniešiem un veicinot dialogu starp darba devējiem, jauniešiem un izglītības iestādēm. Projekts „Student, paliec Valmierā!” centīsies ViA studentiem parādīt viņu lielo potenciālu Valmieras darba tirgū.

Vairāki interešu aizstāvības plāni paredzēti apkārtējās vides problēmu risināšanai. Projekts “Mans pasts - mana izvēle!” pievērsies nevēlamu sūtījumu jeb reklāmas materiālu mazināšanai iedzīvotāju pastkastēs Valmieras pilsētā un informēs iedzīvotājus par savām tiesībām uz „brīvu” pastkastīti, un tādējādi taupīt dabas resursus. Nākamais plāns - “Re-animācija” par sava interešu plāna mērķi izvirzījis nepelnīti aizmirsto Valmieras vietu atdzīvināšanu. Savukārt projekta „Iepazīsti savu kaimiņu!” laikā tās dalībnieki pievērsies kaimiņu savstarpējo attiecību atjaunošanai un uzlabošanai.

Divi interešu aizstāvības plāni ir veltīti tādas problēmas risināšanai kā mazkustīgs dzīvesveids. Projekts „Nesēdi mājās - izej no tās!” cīnīsies ar brīvā laika ārpusskolas aktivitāšu trūkumu Valmieras bērniem un jauniešiem, kuri ļoti daudz laika pavada, lietojot datoru vai viedtālruni, nevis socializējoties un komunicējot reālajā vidē, bet „Valmierai JĀkustas!” mudinās iedzīvotājus aktīvāk pievērsties sportiskām aktivitātēm un darīt to pareizi.

Studenti projektos paveikto prezentēs 26. novembrī, bet gala prezentācijas tiks rīkotas 12. decembrī, un tās apmeklēt aicināts ikviens interesents.

Papildu informācija:
Zaiga Puškina,
ViA studiju programmas
„Komunikācija un sabiedriskās attiecības” 4. kursa studente
zaiga.puskin(at)va.lv
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016