Vidzemes Augstskolas Komunikācijas un mediju studiju virziena docētāji viesojās Norvēģijas pilsētā Kristiansandā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas Komunikācijas un mediju studiju virziena docētāji viesojās Norvēģijas pilsētā Kristiansandā

Ziņa pievienota - 18.05.2016

Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta (Nr. EEZ/NFI/S/2015/030) aktivitātes „Stipendijas” ietvaros Vidzemes Augstskolas (ViA) Komunikācijas un mediju studiju virziena docētāji no 1. līdz 7. maijam viesojās Norvēģijas pilsētā Kristiansandā un apmeklēja "NLA Mediehøgskolen Gimlekollen".

Vizītē uzturējās virziena vadītāja p.i.Vineta Silkāne, docents Jānis Buholds un lektore Agnese Karaseva. Vizītes ietvaros notika vairākas sarunas ar augstskolas pasniedzējiem par sadarbību pētniecībā, kā arī ViA pārstāvji vadīja interaktīvu nodarbību maģistra programmas “Globālā žurnālistika” studentiem par sevis reprezentāciju sociālajos medijos un veidiem, kā sevis reprezentāciju ietekmē mūsu pārstāvētā kultūra ("Presentation and representation of self on social networking sites as a culturally embedded practice"). Nodarbībā piedalījās gan studenti klātienē auditorijā, gan arī daļa to klausījās skype, esot tūkstošiem kilometru attālumā. Kā pastāstīja programmas pārstāvis, asoc. profesors žurnālistikā Ovins Oklands (Øyvind Økland), tad tā šajā augstskolā ir ierasta prakse, jo liela daļa studentu nāk no dažādām Āzijas un Āfrikas valstīm, un viņiem ir liela interese par studijām konkrētajā augstskolā.

Jau ziņots, ka Ovins Oklands aprīlī šā projekta ietvaros apmeklēja Vidzemes Augstskolu un uzstājās ar lekciju par tematu “Imigrantu reprezentācija Norvēģijas medijos”.

Lektore Agnese Karaseva norāda: “Abas vizītes vērstas uz sadarbības un kontaktu veidošanu. Rudenī gaidāmas vēl divas norvēģu lektoru vizītes Valmierā, lai apspriestu jau konkrētas pētniecības idejas, kas būtu saistītas ar šobrīd tik ļoti aktuālo bēgļu jautājumu, un tā atspoguļojumu medijos.” Rudenī arī viens ViA students projekta ietvaros dosies trīs mēnešu ilgās apmaiņas studijās uz Norvēģiju.

Vidzemes Augstskola jau informēja, ka pavasara semestrī Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta aktivitātes „Stipendijas” ietvaros apmaiņas studijas Norvēģijā Kristiansandas augstskolā „NLA Univeristy of Media” īsteno studiju programmas “Mediju studijas un žurnālistika” 3. kursa studente Anna Bērziņa.

Projektu līdzfinansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti. Vairāk par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmu “Pētniecība un stipendijas” var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016