Tiek aizsākta sadarbība starptautiskam pētījumam par bēgļu tematiku medijos | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Tiek aizsākta sadarbība starptautiskam pētījumam par bēgļu tematiku medijos

Ziņa pievienota - 07.04.2016

Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta (Nr. EEZ/NFI/S/2015/030) aktivitātes „Stipendijas” ietvaros Vidzemes Augstskolā (ViA) no 4. līdz 6. aprīlim viesojās asoc. profesors žurnālistikā Ovins Oklands (Øyvind Qkland), lai iepazīstinātu ViA studentus ar tēmu “Imigrantu reprezentācija Norvēģijas medijos” un dibinātu kontaktus un attīstu sadarbību ar docētājiem no Vidzemes Augstskolas.

Asoc. profesors Ovins Oklands (Øyvind Qkland) Vidzemes Augstskolā ieradās no Norvēģijas pilsētas Kristiansandas augstskolas „NLA Univeristy of Media”. Docētāja vadītā vieslekcija norisinājās studiju kursa “Masu komunikācija” ietvaros un tās laikā studenti tika iepazīstināti ar imigrantu jautājuma reprezentāciju Norvēģijas medijos.

Viens no galvenajiem viesdocētāja vizītes mērķiem bija dibināt kontaktus un aktualizēt idejas par iespējamajiem starptautiskiem pētījumiem, iesaistot vairākas augstskolas. ViA docētāja Agnese Karaseva norāda: “Vizītes laikā tika aizsākta sadarbība, kas tiek plānota īstenoties. Ovina Oklanda pētījuma jautājumu interešu loks šādas sadarbības aspektā raksturojams ar šobrīd tik ļoti aktuālo bēgļu jautājumu, un tā atspoguļojumu medijos jeb kā mediji atspoguļo atsevišķas sabiedrības grupas.”

Starptautiskajā pētniecības projektā plānots iesaistīties gan pārstāvjiem no Vidzemes Augstskolas, gan no „NLA Univeristy of Media”, gan pārstāvjiem no Rīgas Stradiņa universitātes.

Šī paša projekta ietvaros pārstāvji – docētāji no Vidzemes Augstskolas maija mēneša sākumā dosies atbildes vizītē uz Kristiansandas augstskolu „NLA Univeristy of Media”, lai iepazītu šīs augstskolas vidi un turpinātu attīstīt aizsākto sadarbību.

Vidzemes Augstskola jau informēja, ka pavasara semestrī Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģiju finanšu instrumenta projekta aktivitātes „Stipendijas” ietvaros apmaiņas studijas Norvēģijā Kristiansandas augstskolā „NLA Univeristy of Media” īsteno studiju programmas “Mediju studijas un žurnālistika” 3. kursa studente Anna Bērziņa.

Projektu līdzfinansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti. Vairāk par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmu “Pētniecība un stipendijas” var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016