ViA studenti piedalās Muzeju nakts pasākumu organizēšanā Jaunlaicenē un Dzērbenē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA studenti piedalās Muzeju nakts pasākumu organizēšanā Jaunlaicenē un Dzērbenē

Ziņa pievienota - 14.05.2013

18.maijā, jau devīto gadu pēc kārtas Latvijas muzejos norisināsies „Muzeju nakts” pasākumi, kuru tematika šogad ir „Zaļā krāsa”. Arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes 1. un 2. kursa studenti piedalīsies Muzeju nakts pasākumu organizēšanā Jaunlaicenē un Dzērbenē.

Integrētās lauku prakses ietvaros, nu jau otro gadu pēc kārtas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes un Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas un sabiedrisko attiecību studiju programmas 2.kursa studenti dosies uz Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidu, kur nedēļas garumā studenti piedalīsies ne tikai „Muzeju nakts” organizēšanā, bet arī esošo dabas taku un velomaršrutu apsekošanā, izmantojot GPS ierīces, piedalīšanās Pilskalna dabas takas labiekārtošanā, sakopšanas talkā „Mauriņu” saimniecībā un Jaunlaicenes muižas muzejā u.c. Toties Komunikācijas un sabiedrisko attiecību 2.kursa studentes filmēs un veidos video sižetus par Muzeju nakts pasākumu Jaunlaicenē, reklāmas video pasākumam ”Pārgājieni ar garšu Veclaicenē”, kā arī par studentu prakses dienasgrāmatu.

Jaunlaicenē Muzeju nakts pasākumu „Zāļu purva noslēpumi“ veido Jaunlaicenes muižas muzeja darbinieki, sadarbojoties ar Vidzemes Augstskolas studentiem un Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoriem. Studenti veido pasākuma reklāmu - afišu un video,

kā arī darbosies pasākumā kā aktieri un aktivitāšu vadītāji.  Interesantas solās būt  Ķērpjbārža un Muižnieku partiju debates, kā arī katras partijas slavināšanas aktivitātes.  Intergrētā lauku prakse notiek  notiek Erasmus daudzpusējā projekta ”Eiropas mārketinga un inovāciju centri/EMIC” ietvaros.

afisa-jaunlaicene.jpg

Toties studiju programmas „Tūristu gids –ceļojumu un pasākumu organizators” 1.kursa studenti brīvprātīgi, pēc pašu iniciatīvas, organizēs un vadīs aktivitātes Muzeju naktī Dzērbenes vidusskolā un tās apkārtnē. Muzeju naktī darbosies „Seno loku darbnīcā”, kur katram tiks dota iespēja iemācīties gatavot loku un iejusties strēlnieka lomā, noklausīties mednieku stāstus. Savus spēkus veiklībā varēs pārbaudīt „Purva ciņu pārvarēšanā” un „Aktīvajā kara spēlē”. Pasākuma ietvaros  arī paredzēta „Latvijas Valsts mežu” vadīta lekcija par meža apsaimniekošanu. Vakara beigu daļā Muzeju nakts apmeklētāji tiek aicināti uz nakts skrējienu „Zaļā Dzērbene”, kura distances garums ir 2,3 kilometri. Vakars noslēgsies ar līksmām dziesmām ģitāras pavadījumā Dzērbenes pilskalnā pie „Mīlestības ozola”.

Lai gan tematiskais ietvars ar zaļo krāsu visās Latvijas „Muzeju nakts” pasākumu norises vietās ir vienots, katrs no tiem centīsies radīt savu īpašo nakts burvību, kurā tiks ieintriģēti ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi no citiem novadiem.

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas
Tūrisma organizācijas un vadības studiju programmas
2.kursa studente Dace Dombrovska
 un
Tūristu gids-ceļojumu un pasākumu studiju programmas
1.kursa students Guntis Davidovs	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016