Forums “Latvijas tautsaimniecība. Ko mums māca pagātne un kādu saredzam tās nākotni” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Šī gada 1. oktobrī, svinot Vidzemes reģiona un augstskolas savienību 20 gadu garumā, notiks svinības un salidojums – Ilgi un Laimīgi! Pasāk
x
Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (SZPD) sagatavošanas informatīvais seminārs Vidzemes Augstskola 4.oktobrī no plkst. 12.0
x
Pasākuma programma: http://www.va.lv/sites/default/files/programma-konference-valmiera-21-10... Norises vieta: Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4 No
x

Forums “Latvijas tautsaimniecība. Ko mums māca pagātne un kādu saredzam tās nākotni”

13. maijā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā, Valmierā norisināsies forums “Latvijas tautsaimniecība. Ko mums māca pagātne un kādu saredzam tās nākotni”, kas vienos Latvijas viedokļu līderu redzējumu par Latvijas tautsaimniecības attīstību nākotnē.

Tuvojoties Latvijas valsts proklamēšanas simtgadei, savu ieguldījumu gadadienā ir nolēmuši dot Latvijas vēsturnieki un ekonomisti.  Ar uzņēmēju atbalstu tiek veikts līdz šim nebijis apjomīgs pētījums par Latvijas tautsaimniecības attīstību no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, kas dos visaptverošu redzējumu par tautsaimniecības attīstības tendencēm, mainoties ģeopolitiskajai un ekonomiskajai situācijai reģionā un pasaulē. Pētījuma rezultātus paredzēts publicēt grāmatas veidā, tai pievienojot plašu elektronisku pielikumu par Latvijas tautsaimniecības nākotnes perspektīvām tuvākajos desmit gados.

Lai publiskotu pirmos pētījumu rezultātus, kā arī noskaidrotu un apkopotu Latvijas viedokļu līderu redzējumu par Latvijas tautsaimniecības attīstību nākotnē, tiek rīkots forums “Latvijas tautsaimniecība. Ko mums māca pagātne un kādu saredzam tās nākotni”. Dalību forumā ir apstiprinājuši politikas veidotāji, uzņēmēji un akadēmiskās vides pārstāvji, tostarp Valdis Dombrovskis (Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos), Māris Kučinskis (Latvijas Republikas Ministru prezidents), Juris Binde (LMT prezidents), Uldis Pīlēns (UPB holdinga padomes priekšsēdētājs), Ojārs Kehris (Ekonomistu apvienības 2010 prezidents), Gatis Krūmiņš (vēsturnieks, Vidzemes Augstskolas rektors) un daudzi citi.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis foruma tematikas aktualitāti pamato: “Mūsdienās pastāvīga ekonomikas izaugsme iespējama tikai nodrošinot ekonomikas piemērošanos strauji mainīgajiem globāliem izaicinājumiem - ieviešot strukturālās reformas un nodrošinot valsts konkurētspēju. Tikai ekonomiski attīstītas un finansiāli spēcīgas valstis spēj novērst riskus valsts neatkarībai un nodrošināt tautas labklājību.

 “Pēdējos simts gados esam atradušies ģeopolitiski un ekonomiski seismiskā zonā, un šis apstāklis no vienas puses ir apgrūtinājis un sarežģījis mūsu valsts attīstību, bet no otras puses ir apliecinājis mūsu izdzīvošanas spēju un gatavību pieņemt arvien jaunus izaicinājumus. Domāju, ka mūsu vēsturiskā pieredze mums ļauj visai droši raudzīties arī nākotnē”, foruma norises kontekstu komentē G. Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas rektors un grāmatas “Latvijas tautsaimniecība” zinātniskais redaktors.

Foruma ietvaros klātesošie īpašā studijā varēs ierakstīt savas pārdomas un redzējumu par Latvijas tautsaimniecības nākotnes perspektīvām, tāpat pasākuma tiešraidi nodrošinās LMT Straume. 

Grāmatu “Latvijas tautsaimniecība” paredzēts izdot apgādā “Jumava” 2017. gadā.

Forumu “Latvijas tautsaimniecība. Ko mums māca pagātne un kādu saredzam tās nākotni” organizē Vidzemes Augstskola sadarbībā ar “Ekonomistu apvienība 2010” un apgādu “Jumava”. Forumu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, LMT, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, viesnīca “Wolmar”, “Valmiermuiža”.

Foruma programma – pielikumā.

Datums: 
Piektdiena, 13. Maijs 2016 -
10:00 līdz 17:00
Failu pielikumi: 

 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016