Zinātnieku naktī Vidzemes Augstskolā varēs iepazīties ar ūdens noslēpumiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Zinātnieku naktī Vidzemes Augstskolā varēs iepazīties ar ūdens noslēpumiem

Ziņa pievienota - 09.09.2013

Zinātnes mēnesis Vidzemes Augstskolā(ViA) sāksies ar Zinātnieku nakti, kurā notiks Zinātnes kafejnīca, Zinātnes ekspedīcija, interaktīva radošā darbnīca un spēle, kā arī citas aizraujošas aktivitātes ViA bibliotēkā. Visi pasākumi piedāvās iespēju tikties ar zinātniekiem un izzināt ūdens daudzveidīgos aspektus.  

Zinātnieku nakts pasākumi ViA sāksies ar Zinātnes ekspedīciju. Ekspedīcijā ar Gaujas tramvaju dosies zinātnieki un ikviens interesents, lai izzinātu Gaujas bioloģisko daudzveidību, tās lomu Valmieras kultūrvēsturē. Ekspedīcija paredz dalību eksperimentos un praktisku darbošanos zinātniskā atmosfērā.

Zinātnes kafejnīcā interesentu un zinātnieku diskusijā varēs uzzināt visu par ūdens nozīmi ceļošanā un tūrisma attīstībā, starpkultūru komunikāciju un ūdeni, ūdens un apziņas stāvokļiem iepazīsies ar ūdens un kultūras tūrisma objektiem, populārākajiem dabiskajiem ar ūdeni saistītiem objektiem. Zinātnes kafejnīca paredz individuālas tikšanās un sarunas ar zinātniekiem – par ūdeni, zinātni, dzīvi un zinātnes lomu tajā.

Vairāk bērniem paredzētā interaktīvā darbnīca un spēle „Ceļojums pa Gauju” piedāvās iespēju interesentiem doties virtuālā ceļojumā, izmantojot informācijas tehnoloģijas. Tā būs iespēja ar spēles palīdzību izzināt dažādus Gaujas noslēpumus.

Valmieras integrētā bibliotēka gan pieaugušos, gan bērnus aicina uz lekcijām par jaunām un negaidītām ūdens īpašībām, upes krasta un gultnes erozijas tendencēm un sekām, demonstrēs video par plūdiem Gaujā, diskutēs par ūdens fizikālajām īpašībām, kā arī aicinās iepazīties ar ViA docētāju un studentu pētījumiem par ūdens tematiku un piedalīties radošajā darbnīcā „Ūdens privātā dzīve”(ūdens pētīšana, ūdens zīmēšana). Notiks arī konkursi un viktorīnas.

ViA Debašu klubs piedāvā paplašināt redzesloku paraugdebatē "Ūdens - bezgalīgs resurss?", kurā sadursies divi radikāli atšķirīgi uzstādījumi par industriālo ražošanu un ekoloģiju, un uzsvars tiks likts uz ūdens resursu izmantošanu un saglabāšanu.

Zinātnieku naktī Vidzemes Augstskolā aicināts piedalīties un kļūt par zinātnieku ikviens interesents, kuru interesē viss, kas ir saistīts ar ūdeni, zinātne un tikšanās ar zinātniekiem. Īpaši būs gaidīti bērni, skolēni, viņu vecāki un skolotāji; vidusskolēni, kurus interesē bioloģija.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem. Pasākums Latvijā noritēs jau septīto gadu pēc kārtas. Visas Zinātnieku nakts aktivitātes tematiski būs saistītas ar vienu vienojošo tēmu – ūdeni, dodot ieskatu ūdens izmantošanas veidos un daudzveidīgajā pielietojamībā.

27. septembrī Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā vienlaikus notiks sešās pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā.

Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas 30 valstu vidū, kuras 2013. gada 27. septembrī organizē dažādus pasākumus vairāk kā 200 Eiropas pilsētās, lai saistošā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos un piedalīties zinātniskos eksperimentos, praktiski pielietotu jaunākās tehnoloģijas un piedāvātu ikvienam interesentam kļūt par zinātnieku Zinātnieku naktī.

Sīkāka informācija par pasākumiem un norises vietām šeit.
Twitter konts @ViA_Zinatne

Papildu informācija:
Agnese Lapetrova
ViA rektora palīdze – zinātniskā sekretāre
t. 25416191
e: agnese.lapetrova(at)va.lv
http://ec.europa.eu/research/researchersnight/index_en.htm
http://www.lu.lv/petnieciba/komunikacija/zinatnieku-naktis/2013/	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016