ViA Ziemas izlaidumā diplomus saņem 59 jaunie profesionāļi | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA Ziemas izlaidumā diplomus saņem 59 jaunie profesionāļi

Ziņa pievienota - 16.02.2015

14. februārī, Svētā Valentīna dienā Valmieras Kultūras centrā notika Vidzemes Augstskolas (ViA) Ziemas izlaidums. Augstskolu absolvēja 59 jaunie speciālisti no sešām dažādām studiju programmām. 38 no tiem ir ieguvuši pirmā līmeņa augstāko izglītību vai bakalaura grādu, savukārt diplomus par maģistra grāda iegūšanu saņēma 21 absolvents.

Jaunie profesionāļi ir apguvuši koka ēku celtniecību un ekobūves, tūristu gida-pasākumu organizatora profesiju, kā arī tūrisma organizāciju un vadību. Maģistrantūras absolventi ir ieguvuši zināšanas Sociotehnisku sistēmu modelēšanā, Tūrisma stratēģiskajā vadībā un Biznesa vides vadībā.

Maģistra diplomu ar ierakstu par izcilību saņēma Raimonda Liepiņa, kura studēja Sociotehnisku sistēmu modelēšanu. Vairāki absolventi saņēma atzinības rakstus par teicami izstrādātiem bakalaura un maģistra darbiem. Īpaši augstu tika novērtēts Didža Stāvauša maģistra darbs Biznesa vides vadībā – tas tiks virzīts dalībai studentu zinātniskajā konferencē. 

ViA rektors Gatis Krūmiņš svinīgajā uzrunā atzīmēja, ka pēc pēdējiem statistikas datiem 92 procenti augstskolas absolventu strādā, mācās vai ir bērnu kopšanas atvaļinājumā, kas Latvijas mērogā ir ļoti augsts rādītājs.  Tāpat pētījumos pierādīts, ka cilvēkiem ar augstāko izglītību ir labāka veselība. “Šī ir statistika, bet pārējais ir jūsu rokās. Augstskola, protams, ļoti priecātos, ja kāds no absolventiem saņemtu Nobela prēmiju,” uzrunas noslēgumā izteicās rektors.

Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības vadītājs Jānis Baiks norādīja, ka Vidzemes Augstskola dod iespēju studēt tuvāk ģimenēm. “Savukārt mēs ceram, ka arī profesionālo darbību izvēlēsieties veikt šajā reģionā,” izteicās J. Baiks. Valmieras pilsētas pašvaldībā strādā daudz ViA absolventu. “Pateicamies par ļoti labi sagatavotiem profesionāļiem, mūsu kolektīvs kļūst jaunāks un idejām bagātāks,” uzsvēra pašvaldības vadītājs.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Vidzemes Augstskola ir viena no divām Latvijas augstskolām, kurā, neskatoties uz demogrāfisko situāciju valstī, vērojams studentu pieaugums. Proti, ViA rudenī uzsāka studijas par 20 procentiem vairāk studentu, nekā pirms gada.

Foto galerijas: Ceļamaize un Oficiālā daļa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016