Zaļā dzīvesveida vakars | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Zaļā dzīvesveida vakars

Ziņa pievienota - 15.03.2013

14.martā plkst. 17:30 Valmieras integrētās bibliotēkas telpās (2.stāva lielā grupu lasītavā (C127)) notiks informatīva un praktiska nodarbība par tēmu „atkritumi”.

Nodarbības pirmajā daļā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt Vidzemes Augstskolas studentu apvienības (ViASA) vides virziena aktīvistu redzējumu par to, cik nozīmīgi ir izvairīties no atkritumu kalnu radīšanas ikdienā. Tāpat tiks pastāstīts, kā piešķirt jau radītajiem atkritumiem otro dzīvi. Pielietojot nedaudz radošuma, tādi nevajadzīgi krāmi kā metāla skārdenes, plastmasas pudeles vai stikla burciņas var iegūt jaunu pielietojumu vai tapt par īpašu dizaina elementu mājas interjerā.

Tiem, kam atkritumi sakrājušies un radošais gars pametis, jālūko atkritumus šķirot, padarot tos draudzīgus apkārtējai videi, kā arī pašiem sev – tādēļ nodarbības otrajā pusē Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) vides izglītības speciāliste Ieva Veģere iepazīstinās klātesošos ar pareizas atkritumu šķirošanas priekšnosacījumiem. ZAAO speciāliste pastāstīs lietas, kas ir būtiskas ikvienam valmierietim – kādi atkritumi šķirojami (jo izrādās, ka ne viss tiek pārstrādāts), kur tos izmest (konteineru izvietojums), kā arī tiks gūts neliels ieskats atkritumu pārstrādes ceļā.

Par siltas tējas tasi parūpēsies ViASA vides virziena aktīvistes. Pasākums tapis sadarbībā ar Valmieras integrēto bibliotēku un Vidzemes augstskolu - topošo ekoaugstskolu, kuras šī gada tēma ir „atkritumi”.

zala_dzivesveida_vakars3.jpg

Informāciju sagatavoja:
Ilze Sauša
ViASA vides virziena vadītāja
Tel.: +371 20067030
E-pasts: ilze.sausa@va.lv
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016