Visi aicināti piedalīties publiskajās debatēs par tēmu „Vai valdība būtu jāveido no Saeimas deputātiem?” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Visi aicināti piedalīties publiskajās debatēs par tēmu „Vai valdība būtu jāveido no Saeimas deputātiem?”

Ziņa pievienota - 24.11.2014

Nāc uz ekspertu debatēm, lai saprastu ko tu labāk gribi redzēt valdībā - tautas vēlētus deputātus, kuri pilda priekšvēlēšanu solījumus, vai nozares profesionāļus?

Otrdien, 25. novembrī plkst. 17.30, C229, notiks publiskas ekspertu debatēs par tēmu: „Vai valdība būtu jāveido no Saeimas deputātiem?”

Debatēs piedalīsies 12. Saeimas deputāti Lolita Čigāne (Vienotība) un Sergejs Dolgopolovs (Saskaņa), politologs Visvaldis Valtenbergs, kā arī līderības un labas pārvaldības eksperte, bijusī „Sabiedrības par atklātību - Delna” vadītāja Inese Voika.

Seko līdzi jaunumiem Facebook

Kāpēc debatējam par šo tēmu?

Latvijas politiskajā procesā nereti valdību vada ministri, tajā skaitā arī premjerministri, kuri nav ievēlēti Saeimā. Likums to neaizliedz, tomēr politiskajā elitē un sabiedrībā pastāv pretrunīgi uzskati. Piemēram, Laimdotas Straujumas otrajā valdībā iepriekšējā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete darbu neturpināja, jo 12. Saeimas velēšanās nesaņēma pietiekamu vēlētāju atbalstu, bet Druvietes vietā par izglītības un zinātnes ministri iecēla Mārīti Seili, kura vēlēšanās nepiedalījās.

Vairākas politiskās partijas 12. Saeimas premjeram izvirzīja kandidātus, kuri vēlēšanās nepiedalījās un maz ticams, ka uzņemtos veidot valdību. Piemēram, Saskaņa izvirzīja Nilu Ušakovu, Zaļo un Zemnieku savienība Aivaru Lembergu, Nacionālā Apvienība Robertu Zīli - neviens no šiem premjera kandidātiem vēlēšanās nepiedalījās un pēc vēlēšanām publiski neizrādīja iniciatīvu veidot valdību.

Publiskajās debatēs vēlamies noskaidrot, cik godprātīgi esošie noteikumi tiek izmantoti? Kā Latvijas politiskais process mainītos, ja valdībā varētu būt vienīgi tautas vēlēti deputāti? Kā tas ietekmētu vēlēšanas? Vai mēs iegūtu labāku Saeimu un valdību?

Kā notiks debates?

Debates notiks divās daļās. Pirmajā daļā būs debates, kuras atklās pieredzējuši Vidzemes Augstskolas Debašu kluba runātāji. Viņu argumentācijas līniju turpinās iesaistīto pušu pārstāvji un eksperti. Otrajā daļā idejas atbalstītāji un pretinieki sēdīsies pie viena galda, lai moderatora vadībā turpinātu paneļdiskusiju un atbildētu uz auditorijas jautājumiem.

Debates notiks latviešu valodā, Vidzemes Augstskolā, Valmierā Cēsu ielā 4,  C229 auditorijā, 25.novembrī no plkst.17.30 līdz 19.30.

QUO tu domā?: quotudoma.lv
QUO tu domā? Facebook:  facebook.com/QUOtudoma?
QUO tu domā? Twitterī: twitter.com/QUOtudoma
ViA DK: debates.va.lv
ViA DK Facebook: facebook.com/VidzemeUniversityDebateSociety
ViA DK Twitterī: twitter.com/ViADK	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016