Vija Daukšte saņem apbalvojumu "Goda valmierietis 2013" | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vija Daukšte saņem apbalvojumu "Goda valmierietis 2013"

Ziņa pievienota - 19.07.2013

18. jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldības Domes sēdē tika lemts par pilsētas apbalvojumu „Goda valmierietis” un „Gada valmierietis” piešķiršanu.

Šogad apbalvojumu „Goda valmierietis” saņems Valmieras Romas Katoļu draudzes prāvests Lauris Malnačs par ieguldījumu kristīgo vērtību popularizēšanā un nozīmīgu ieguldījumu Valmieras Romas Katoļu draudzes attīstībā, bijusī Vidzemes Augstskolas rektore Vija Daukšte par ieguldījumu Vidzemes Augstskolas attīstībā un Valmieras vārda popularizēšanu Latvijā un ārzemēs, kā arī Māris Štrombergs par izciliem sasniegumiem sportā un Valmieras vārda popularizēšanu visā pasaulē.

Savukārt apbalvojums „Gada valmierietis” piešķirts zobārstei Raitai Līgatei par būtisku ieguldījumu Valmieras iedzīvotāju veselības veicināšanā, SIA „Vētras E.M.” valdes priekšsēdētājam Miervaldim Kalniņam par sekmīgu uzņēmējdarbību un darba vietu nodrošināšanu Valmieras pilsētas iedzīvotājiem, Valmieras Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājai, rakstniecei Dainai Sirmajai par izciliem panākumiem literatūrā un nesavtīgu darbu latviešu valodas un literatūras popularizēšanā, Valmieras Drāmas teātra aktierim Imantam Stradam par radošu darbību un ieguldījumu teātra mākslā, kā arī AS „Valmieras stikla šķiedra” viceprezidentam un valdes loceklim Andrē Haincam Šviontekam (Andre Heinz Schwiontek) par ieguldījumu uzņēmējdarbības vides veicināšanā un ārvalstu investīciju piesaisti Valmieras pilsētai.

Visi apbalvojumu saņēmēji tiks sveikti Valmieras pilsētas 730 gadu jubilejas svinību noslēguma koncertā 10.augustā plkst.19.00 Valmieras estrādē. Apbalvojumu saņēmējiem tiks pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras sudraba pakavs, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Laikā no 1.maija līdz 30.jūnijam ikviens tika aicināts izvirzīt kandidātus abās nominācijās, lai pateiktu paldies cilvēkiem, kas snieguši būtisku pienesumu Valmieras pilsētai un nesuši tās vārdu Latvijā un ārzemēs. Kopumā tika saņemti 44 pieteikumi par 26 kandidātiem. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam „Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem”, visus kandidātus izvērtē un apbalvojumu ieguvējus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi „Goda valmierietis” un „Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.

 

Informāciju sagatavoja Valmieras pilsētas
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016