Vidzemes Augstskolu apmeklē Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Yang Guoqiang | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolu apmeklē Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Yang Guoqiang

Ziņa pievienota - 09.04.2014

Šodien Vidzemes Augstskolā viesojās Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Yang Guoqiang ar delegāciju. Vizītes sākumā Y. Guoqiang tikās ar augstskolas vadību, lai pārrunātu sadarbības perspektīvas ar Ķīnas augstskolām. Turpinājumā vēstnieks apmeklēja ķīniešu valodas pasniedzējas Ning Xiaolu lekciju, kurā ViA studentiem izteica prieku un gandarījumu par viņu centieniem apgūt sarežģīto ķīniešu valodu. Pēc viņa vārdiem, valodas prasme veicinās kultūras sakaru attīstību starp Latviju un Ķīnu. Atvadoties studenti diplomātiem nodziedāja dziesmu ķīniešu valodā, kas vēstniekā izraisīja neviltotu aizkustinājumu. Vizītes noslēgumā delegācija iepazinās ar Valmieras Integrēto bibliotēku.

Pirms viesošanās ViA vēstnieks apmeklēja Valmieras pilsētas pašvaldību, kur tikās ar domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Baiku. Pašvaldībā Y. Guoqiang iepazinās ar Valmieras pilsētu, apmainījās ar dāvanām un parakstījās pilsētas viesu grāmatā. Pēc pašvaldības apmeklējuma, vēstnieks J. Baika vadībā devās īsā ekskursijā pa Valmieras seno pilsētu un degustēja Valmieras muzejā audzētās zāļu tējas.

ViA ar Ķīnu sadarbojas jau astoņus gadus. Kopš 2006. gada „Volunteer Chinese Teacher Program” ietvaros ViA uzņem ķīniešu valodas vieslektores, kuras saņem stipendiju no Ķīnas. Šobrīd ViA ķīniešu valodu pasniedz jau ceturtā vieslektore, kuras vadībā valodu apgūst tūrisma virziena studenti, kā arī citi interesenti ViA Mūžizglītības centrā. Sadarbībā ar ķīniešu valodas vieslektori līdz šim organizēti dažāda veida projekti sadarbībā ar vēstniecību – studenti ar labiem rezultātiem piedalījušies ķīniešu valodas konkursos un citās iniciatīvās.

Vidzemes Augstskolas un Ķīnas sadarbības rezultātā arī viena no ViA studentēm ir ieguvusi stipendiju studijām Ķīnā. Sadarbībā ar Ķīnu ViA īsteno arī Baltijas Starptautisko vasaras skolu, kurā līdz šim piedalījušies četri dalībnieki no Ķīnas, kas saņēmuši stipendijas Latvijas valdības starpvalstu sadarbības līgumu ietvaros.

Vairāk foto	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016