Vidzemes Augstskolas un Klaipēdas Universitātes starptautiskajai maģistra studiju programmai pirmie absolventi | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas un Klaipēdas Universitātes starptautiskajai maģistra studiju programmai pirmie absolventi

Ziņa pievienota - 15.01.2016

Neierasti ierastajai videi, kādu saistām ar akadēmisko darbu aizstāvēšanu, Vidzemes Augstskolas (ViA) un Klaipēdas Universitātes kopīgās Starptautiskās tūrisma pasākumu vadības (ITEM) maģistra studiju programmas pirmie pieci absolventi savus darbus 15. janvārī aizstāvēja senajā Bauskas rātsnamā, tādējādi prezentējot programmas ciešo sasaisti ar tūrisma nozari.

Studijas pirms 1,5 gada jaunizveidotajā programmā uzsāka 13 studenti no Baltijas valstīm un Azerbaidžānas. Absolvētā programma ir pirmā šāda veida starptautiska kopīga maģistra studiju programma Latvijā, un tās galvenais mērķis ir sagatavot starptautiskā vidē konkurētspējīgus tūrisma pasākumu vadītājus, kā arī mazināt plaisu starp izglītību tūrismā un tūrisma un pasākumu nozari, kas jau sen Baltiju eksporta tirgos uztver kā vienotu galamērķi.

Pirmo absolventu pulku pārstāv viena studente no Lietuvas, viena no Igaunijas un trīs no Latvijas. Absolventes savos noslēguma darbos pievērsušies tādām tematikām kā zaļo pasākumu attīstība Lietuvā, sporta pasākumi kā Latvijas galvenā tūristu piesaistes aktivitāte nesezonā, kā arī pētījuši ilgtspējas jautājumus festivālos un ieinteresēto pušu līdzdalību pasākumu organizēšanā, kā arī biznesa pasākumu perspektīvu Igaunijā.

Bauska maģistru darbu aizstāvēšanai izvēlēta kā viens no konkurētspējīgākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, kas līdz ar Rundāli ir vairāku starptautiski nozīmīgu pasākumu norises vieta. Sadarbībā ar Bauskas tūrisma informācijas centru arī maģistru darbu aizstāvēšana izvērtusies par nelielu starptautisku notikumu.

Docents, Tūrisma virziena direktora vietnieks akadēmiskajos jautājumos maģistra studiju programmās Andris Klepers, vērtējot jaunizveidoto studiju programmu un tās pirmos absolventus, norāda: “Darba tirgū rodas arvien jauni izaicinājumi, kas īpaši tūrismā un starptautisko pasākumu jomā pieprasa daudz lielāku starptautiskumu un tehnoloģiju iesaisti. Tas maina studiju vidi. Mums jau šodien jāsniedz risinājumi, kas būs aktuāli tuvākajos gados un līdz ar šīs programmas nostiprināšanu esam sasnieguši jaunu augstākās izglītības konkurētspējas rādītāju ar pieprasījumu arī ārpus Baltijas valstīm.”

Viena no programmas pirmajām absolventēm Viktorija Jonušaitė no Lietuvas atzīst: “ITEM manā skatījumā ir lieliska studija programma, jo deva man iespēju studēt starptautiskā vidē. Būtu vērtīgi, ja šāda veida starptautisku programmu būtu vairāk, jo bez iegūtajām zināšanām, tās ļauj arī pilnveidot valodu, ceļot un iepazīt citas valstis.”

Programmas absolventi iegūst kopīgu divu valstu universitāšu – Vidzemes Augstskolas un Klaipēdas Universitātes - izdotu maģistra grādu. Abslovējot šo programmu, ir iespējams pagarināt studijas Venēcijā un iegūt konsorcija partnerības augstskolas CaFoscari Universitātes maģistra grāda dubulto diplomu.

Maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība” (International Tourism and Events Management/ ITEM) tika izveidota 2014. gadā un tiek īstenota kopā ar Klaipēdas un CaFoscari Universitāti Venēcijā. Tās veidošanā piedalās arī Mančesteras Metropolitan universitāte Lielbritānijā, Starptautisko tūrisma ekonomikas pētījumu centrs Itālijā, izstrādē iesaistījās Igaunijas Viesnīcu un tūrisma vadības skola, kā arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija.

Uzņemšana maģistra studiju programmā “Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība” 2016./2017. akad. g. tiks uzsākta 2016. gada februārī. Papildu informācija par studiju programmu: http://jointmaster.va.lv/	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016