Vidzemes Augstskolas studentiem valodas māca amerikānis, ķīniete un spānis | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas studentiem valodas māca amerikānis, ķīniete un spānis

Ziņa pievienota - 02.05.2013

Vidzemes Augstskola (ViA) studiju procesā uzver dažādu valodu apguves būtiskumu, tāpēc meklē iespējas brīvprātīgo un stipendiātu piesaistei, lai valodas studentiem mācītu tie, kuriem attiecīgā valoda ir dzimtā.

Šogad ViA studentiem piedāvāta iespēja apgūt ķīniešu, spāņu un angļu valodas, ko pasniedz lektori no Ķīnas, ASV un Spānijas. ViA pavasara semestrī strādā ķīniešu valodas pasniedzēja Ning Xiaolu, spāņu valodas pasniedzējs Raul Hernandez Carmona un angļu valodas pasniedzējs David Olson, kurš līdztekus studentu grupām māca arī augstskolas darbiniekus.

pasniedzeji.jpg

Ning Xiaolu ViA ieradusies pateicoties ķīniešu brīvprātīgo skolotāju programmai. Latviju kā savu galamērķi viņa izvēlējās kultūras dēļ. Rauls Carmona Hernandez Latviju esot izvēlējies tādēļ, ka viņš par šo valsti esot zinājis ļoti maz, bet tā viņam šķitusi interesanta. Savukārt Deivid Olson pieteicies Fulbraita stipendijai, lai mācītu angļu valodu Latvijā, un Amerikas vēstniecība viņu nosūtījusi darbam Valmierā – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un Vidzemes Augstskolā. Pēc pirmajiem iespaidiem viesi atzinīgi novērtē augstskolas studiju vidi, bibliotēku, kā arī apkārtnes dabu.

Pasniedzēji ikdienā strādā ar ViA studentiem, kuri izvēlējušies apgūt papildus svešvalodu, bieži pat vairākas. R.Hernandez Carmona: „Studenti ir atsaucīgi, cītīgi apmeklē nodarbības un apgūst spāņu valodu ļoti labi.” Arī N.Xiaolu stāsta, ka ar ViA studentiem esot viegli sastrādāties: „Viņi ir ļoti atvērti dažādām idejām. Ķīniešu valoda ir ļoti atšķirīga no latviešu valodas, tāpēc studentiem tas var būt visai liels izaicinājums, bet es redzu, ka viņiem izdodas.” Līdzīga pieredze bijusi arī D.Olsons: „ViA studenti ir ļoti entuziastiski un atsaucīgi, tāpēc ir viegli gan strādāt, gan iedzīvoties šajā vidē.”

ViA sadarbībā ar partneriem Latvijā un ārvalstīs studentiem nodrošina mūsdienīgu un konkurētspējīgu izglītību. ViA izveidojies plašs sadarbības augstskolu loks, studenti regulāri dodas apmaiņas studijās uz dažādām valstīm, kā arī izmanto prakšu iespējas, kas dod starptautisku pieredzi nozares uzņēmumos. Piesaistot ārvalstu pasniedzējus, ViA sagatavo studentus starptautiskajām studijām un praksēm, attīstot studentu valodas zināšanas un izpratni par dažādām kultūrām.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Mīkstā
Vidzemes Augstskolas
Mārketinga un reklāmas speciāliste
mob.tālr. 26182244
e-pasts: ilze.miksta@va.lv
www.va.lv
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016