Vidzemes Augstskolas studenti īsteno aktivitātes, lai risinātu sabiedrībai nozīmīgas problēmas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas studenti īsteno aktivitātes, lai risinātu sabiedrībai nozīmīgas problēmas

Ziņa pievienota - 17.12.2015

No septembra līdz pat decembrim Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti lekciju kursa “Jaunie mediji un politika” ietvaros izstrādāja interešu aizstāvības plānus, kas risina sabiedrībai vai kādai sabiedrības grupai aktuālas problēmas. Šodien studenti prezentēja projekta ietvaros paveikto.

​Kopumā tika aizstāvēti septiņi projekti, ko veidoja studenti no tādām studiju programmām kā Pārvaldība un inovācijas, Komunikācija un sabiedriskās attiecības un Mediju studijas un žurnālistika.

„Brīvs, Prātīgs un Labs” ir interešu aizstāvības projekts, kurš cenšas uzsvērt brīvprātīgā darba nozīmi. Kampaņas aktivitātes ir dažādi video, kuros studenti aicina teikt „Paldies” kādam sev nozīmīgam cilvēkam. Savukārt projekts „Viena laba diena” veicinās Valmieras pansionāta, SOS ciemata iedzīvotāju un Valmieras Zupas virtuves sociālo integrāciju, radot iespējas radoši izpausties, kā arī sajust līdzcilvēku sirds siltumu. Kampaņas aktivitāšu ietvaros studenti bija devušies pie Valmieras senioriem un kopīgi spēlēja dažādas galda spēlēs, kā arī aktīvi palīdzējā Zupas virtuvē. „Mūžam darbīgs” ir interešu aizstāvības plāns, kurš cenšas risināt Valmieras senioru nodarbinātības jautājumu. Tāpat tika izstrādāti arī projekti „4Wheels”, „Teaching Bad”, „It/Kā Latviski” un „Resnie runči”. Zemāk iespējams iepazīt studentu veidotos video par to izvēlētajām sabiedrības vai kādas sabiedrības grupas problēmām.

Kursa “Jaunie mediji un politika” veidotājs Visvaldis Valtenbergs norāda, ka “studenti strādāja starpdisciplinārās komandās, tādējādi mācoties sadarboties. Tāpat radošumu nevar iemācīties teorētiski, bet gan tikai praksē, ko pierāda tas, ka radošas idejas un risinājumi visbiežāk rodas spontāni un neorganizētā procesā. Rezultātā studenti saprot, ka līdz patiesi radošam risinājumam vēl ir tāls ceļš ejams – būt radošam ir grūti, to saprot darba procesā”.

Šī kursa ietvaros jau iepriekš Vidzemes Augstskolas studenti ir izstrādājuši veiksmīgus plānus, kuri arī pārtapuši par reāliem un aktīviem projektiem un guvuši finansējumu realizācijai. Potenciāls attīstīties ir arī jaunajiem studentu interešu aizstāvības projektiem.

"Resnie Runči". Šobrīd globālā nodokļu izvairīšanās prakse paaugstina nevienlīdzību un attīstības valstu ekonomisko atkarību. Sabiedrības informēšana par šo politiku ir pirmais solis vienlīdzīgas globālas nodokļu sistēmas ieviešanā.

"Viena laba diena". Labo darbu nedēļas ietvaros īstenot doties uz Valmieras sociālās aprūpes organizācijās (SOS bērnu ciematu, Valmieras pansionātu, Zupas virtuvi, Dzīvnieku patversmi un izdarīt vismaz vienu labu darbu.

"Mūžam darbīgs". Projekta mērķis ir sniegt senioriem iespēju piedalīties dažādās aktivitātēs (rokdarbi, kokapstrāde, fiziskās aktivitātes) un iepazīt citus seniorus, līdz ar to veicināt senioru nodarbinātību Valmierā. Ar šī uzņēmuma palīdzību senioriem būtu iespēja iepazīt citus aktīvus biedrus un dibināt interešu pulciņus, kuros tie nodarbotos ar dažāda veida amatniecību. Dāmas, piemēram, varētu nodoties rokdarbiem, taču kungi dažādām kokapstrādes vai metālapstrādes aktivitātēm. Fiziski aktīvākajām senioru grupām būtu pieejama ārstnieciskā vingrošana un dažādas pastaigas.

"Brīvprātīgi labs". Pieredze ir viens no pirmajiem un svarīgākajiem faktoriem, ko darba devējs izvērtē pieņemot jaunu darbinieku. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai indivīdi kļūtu pieredzes bagātāki. Mūsuprāt, to visveiksmīgāk var paveikt ar brīvprātīgā darba starpniecību.

"Teaching Bad". Projekta galvenais mērķis ir cīnities pret nesen pieņemtajiem “tikumības” grozījumiem Izglītības likumā 10.1 pantā. Šie grozījumi, kuri tika pieņemti ir veidoti un formulēti ļoti vispārīgi, kas paver iespēju dažādām interešu grupām ietekmēt mācību saturu pēc savas patikas, kā arī nodarboties ar cenzūru, kas noteikti nav pieņemami demokrātiskā valstī. Šie grozījumi jau ir izpelnījušies milzīgu kritiku no dažādām iesaistītajām pusēm, pat Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības. Ir izveidota parakstu vākšanas iniciatīvā protālā manabalss.lv un šis jautājums plašākā sabiedrībā ir izrausījis paaugstinātu interesi. Bez tā, projekts virzīsies soli tālāk, cenšoties aktualizēt mediju lietotprasmes tēmu. It īpaši svarīgi attīstīt šo prasmi skolu jauniešos, kuri visvairāk ietekmējas no dažādas apkārtējas informācijas. Mūsdienu 21. g.s. ir ļoti svarīgi attīstīt kritisko domāšanu, tāpēc svarīgi šo kompetenci attīstīt jau skolas solā.

"It/kā Latviski". Projekta mērķis ir latviešu valodas aizsargāšana. Krītoties zināšanu līmenim skolās un virtuālajai videi ienākot ikdienas valodā, latviešu valoda pārveidojas. Leksikā tiek izmantoti svešvārdi, angļu un krievu valodas kropļojumi, pasliktinās pareizrakstība un spēja izteikties oriģināli. Kvalitātes trūkums valodā pēcāk parādās darbā, oficiālos dokumentos, žurnālistu rakstos, ziņās utt. Turklāt latviešu valoda ir viens no unikālākajiem nācijas kultūras elementiem, tādēļ nepieciešams domāt par tās pastāvēšanu arī nākotnē.

"4Wheels". Projekta mērķis ir izveidot vides pieejamības karti invalīdiem, kuri ikdienā pārvietojas ar ratiņiem un jaunajām māmiņām. 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016