Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce par rektoru ievēl Gati Krūmiņu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce par rektoru ievēl Gati Krūmiņu

Ziņa pievienota - 05.06.2013

Vidzemes Augstskolas (ViA) Satversmes sapulce trešdien, 5.jūnijā vēlēja rektoru no trim izvirzītajiem kandidātiem. Vēlēšanas noritēja divās kārtās, par rektoru ievēlēts Dr.hist. Gatis Krūmiņš, iegūstot vairāk kā divas trešdaļas Satversmes sapulces locekļu atbalstu.

krumins.jpg

G. Krūmiņš līdz šim aktīvi darbojies zinātnē un augstākās izglītības politikas jomā. Viņš ir Latvijas Zinātnes padomes loceklis, vadījis Latvijas Jauno zinātnieku apvienību. Kā starptautiskas ekspertu grupas dalībnieks vērtējis studiju programmas daudzās Latvijas augstskolās, piedalījies augstākās izglītības reformas koncepcijas izstrādē.

G. Krūmiņš: „Pieteicos uz Vidzemes Augstskolas rektora amatu, jo tas ir lielisks izaicinājums, iespēja realizēt savas idejas. Vidzemes Augstskolā saredzu lielisku potenciālu, bet arī daudz izaicinājumus. Līdzšinējās diskusijās ar augstskolas personālu un studentiem esmu sapratis prioritāri risināmos jautājumus. Savā darbības periodā vēlos panākt augstskolā aktīvāku zinātnisko darbību, plašāku sadarbību ar uzņēmējiem, attīstīt dalību starptautiskos projektos, kā arī palielināt studējošo skaitu”.

Uz rektora amatu kandidēja trīs personas - ViA profesors Dr.sc.ing. Egils Ginters, ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs, Latvijas Zinātnes padomes loceklis Dr.hist. Gatis Krūmiņš.

No 40 Satversmes sapulces dalībniekiem rektora vēlēšanās piedalījās 35 augstskolas pārstāvji. Par Gati Krūmiņu otrajā kārtā nobalsoja 26 balstiesīgie.

Līdzšinējā augstskolas rektore, asociētā profesore, Dr.hist. Vija Daukšte pienākumus pildījusi divus termiņus. Saskaņā ar Augstskolas likumu un ViA Satversmi V.Daukšte vairs nevar kandidēt atkārtotai ievēlēšanai, viņas pilnvaras beigsies šī gada 15.jūlijā.

Satversmes sapulce Gati Krūmiņu virzīs apstiprināšanai Ministru kabinetā. Rektora pilnvaru termiņš būs 4 gadi.

Informāciju sagatavoja:
Zane Leimane
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr. 26182244
e-pasts: zane.leimane@va.lv
www.va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016