Vidzemes Augstskolas mācībspēki ar pašvaldības atbalstu veiks nozīmīgus pētījumus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolas mācībspēki ar pašvaldības atbalstu veiks nozīmīgus pētījumus

Ziņa pievienota - 24.07.2012
macibspeki.jpg

Vidzemes Augstskolā ir noslēdzies Valmieras pilsētas pašvaldības finansēto zinātnisko grantu konkurss. Konkursa divās kārtās tika noskaidroti pieci zinātnes projekti, kuri saņems pašvaldības finansējumu no kopumā piešķirtajiem Ls 15470.

Profesora Dr.art. Jāņa Kalnača projektam „Padomju atkārtotās okupācijas nodarītie zaudējumi Latvijas kultūras mantojumam. (Privātpersonu dzīvokļu un tajos atstātās iedzīves nelikumīga pārņemšana. Rīgas piemērs)” piešķirts finansējums 999,99 latu apmērā. „Šī tēma ir faktiski nepētīta no kultūras vēstures un kultūras mantojuma saglabāšanas viedokļa. 1944. gada rudenī PSRS atkārtoti okupējot Latvijas lielāko daļu, tika nodarīti būtiski zaudējumi Latvijas kultūrai īpaši Rīgā, pārņemot trimdā devušos rīdzinieku dzīvokļus,” raksta profesors Kalnačs pētījuma anotācijā.

Lektors, Vestminsteres Universitātes doktorants Jānis Juzefovičs projektā „Sabiedriskie mediji bez sabiedrības: televīzijas ziņu patēriņš un sabiedrisko mediju konkurētspēja” ar pašvaldības atbalstu 2915,36 latu apmērā turpinās 2011.gadā uzsāktu pētījumu, kura ietvaros tika veikta TV ziņu raidījumu auditoriju izpēte Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot etniskajām un paaudžu plaisām sabiedriskās televīzijas ziņu raidījumu patēriņā. Valmieras pašvaldības finansējums tiks izmantots, lai īstenotu papildus televīzijas auditoriju anketēšanu, tādējādi paplašinot un aktualizējot pētījumu.

Asociētās profesores, Dr.hist. Vijas Daukštes, docentes Dr.phil. Beatas Paškevicas un docenta Dr.hist. Tāļa Pumpuriņa projekta „Vidzemes kultūras un izglītības telpa Latvijā 18. – 20. gs.” mērķis ir vienota, zinātniski pamatota Vidzemes kultūrvēsturiskās identitātes stāsta izveidošana. Projekta pieteicēji raksta: „Vidzemi projekta rezultātā varēs pamatoti pozicionēt kā nacionālās izglītības un līdz ar to Latvijas valstiskuma šūpuli. Vidzemes un jo īpaši Valmieras nozīme šajā sakarā datējama ar hernhūtiešu kustības sākumu 18. gadsimta vidū, nacionālās (gan latviešu, gan igauņu) izglītības attīstības stūrakmens ir J. Cimzes izveidotais skolotāju seminārs 19. gadsimtā, šo procesu loģisks turpinājums ir Vidzemes Augstskolas izveide 20. gadsimta beigās.” Projektam piešķirts pašvaldības atbalsts 4072,80 latu apmērā.

Docenta, Dr.geogr. Andra Klepera projektam “Apmeklētāju plūsmu elektroniskie mērījumi vides un ekonomiskās ilgtspējības veicināšanai” piešķirts finansējums 1792,60 latu apmērā. Pētījumā tiks izmantota jauna metode – apmeklētāju automātiskā (elektroniskā) uzskaite, kas Latvijā pirmo reizi ieviesta 2009. gadā. Dati no vairākām tūristu piesaistēm jau ir autoru rīcībā, un nepieciešams veikt to kvalitatīvu apstrādi un interpretāciju. Kā projekta rezultāts taps rekomendācijas šādas sistēmas izveidei nozīmīgākajās tūristu piesaistēs pašvaldībās vai aizsargājamās dabas teritorijās.

Docents, Dr.sc.ing. Arnis Cīrulis projekta „Virtuālu celtņu vizualizācija reālajā telpā pilsētbūvniecības plānošanai” projekta pieteikumā raksta: „Mūsdienās jau ir virkne risinājumu, kas ļauj virtuālajā realitātē plānot pilsētas, taču joprojām ir vērojama barjera starp to, kā reāla celtne izskatās reālā telpā, tāpēc pamatuzdevums ir izveidot papildinātās realitātes risinājumu, kas ļautu pilsētu plānošanas uzdevumu veicējiem pārvietoties pa reālās pilsētas ielām un projicēt virtuālas trīsdimensiju ēkas, vienlaicīgi redzot gan reālo pilsētu, gan virtuālās ēkas.” Šim projektam piešķirts Valmieras pilsētas pašvaldības atbalsts 5689,25 latu apmērā.

Vidzemes Augstskolai ar Valmieras pilsēta pašvaldību jau vairākus gadus ir veiksmīga sadarbība zinātnes attīstībā un zinātnisku projektu realizēšanā, grantu konkurss tika organizēts otro gadu.

Zane Kalniņa,
Vidzemes Augstskolas
Starptautisko projektu vadītāja - zinātniskā sekretāre
t. 64250853
e-pasts: zane.kalnina@va.lv
www.va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016