Vidzemes Augstskola Zinātnes mēnesī aicina piedalīties dažādās aktivitātēs | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola Zinātnes mēnesī aicina piedalīties dažādās aktivitātēs

Ziņa pievienota - 20.09.2013

Jau ceturto gadu pēc kārtas Vidzemes Augstskola (ViA) oktobrī svinēs Zinātnes mēnesi, prezentējot ViA docētāju un studentu pētniecības darba rezultātus, aicinot uz Zinātnieku nakts pasākumiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiskajiem lasījumiem, Letonikas 5. kongresa sekciju un ViA 7.studentu pētniecisko darbu konferenci.

Zinātnes mēnesis tiks atklāts piektdien, 27. septembrī ar Zinātnieku nakti, kuras daudzveidīgās aktivitātes vienos viena tematika - ūdens. Interesenti būs aicināti doties Zinātnes ekspedīcijā ar Gaujas tramvaju, piedalīties Zinātnes kafejnīcā, radošajā darbnīcā un interaktīvajā spēlē, konkursos un viktorīnās, paplašināt redzesloku, piedaloties paraugdebatē, kā arī aplūkot izstādes. Aktivitātes būs piemērotas un interesantas bērniem, skolēniem, studentiem un pieaugušajiem.

11. oktobrī plkst. 16.00 telpā C305 Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmisko lasījumu ietvaros interesenti aicināti uz Dr.hist. H.Soma lekciju „Apkārtnes vēsture un kā to pētīt” un 22.oktobrī plkst. 16:00 uz Akad. I.Jansones lekciju „Novadu valoda – Latvijas vēstures atspoguļotāja” Tikai dažas dienas vēlāk, 25. oktobrī plkst. 12.00 ViA norisināsies 5. Letonikas kongresa apakšsekcija „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība”, kurā pētnieki lasīs referātus un diskutēs par sociālās cilvēkdrošības aspektiem.

Savukārt 29. oktobrī plkst. 16.00 notiks trešā Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmisko lasījumu lekcija „Latvijas ekonomika pēc krīzes” (Kor. loc. U. Osis).

Zinātnes mēnesi 31. oktobrī noslēgs ViA 7. studentu pētniecisko darbu konference, kurā piedalīsies ViA un citu Latvijas un ārvalstu augstāko izglītības iestāžu koledžas, bakalaura, maģistra un profesionālās augstākās izglītības studiju programmu pilna un nepilna laika studenti un absolventi ar saviem teorētiskajiem un lietišķajiem pētījumiem. Konferences mērķis ir, veicinot iesaistīšanos pētniecībā, sekmēt radošo spēju attīstību un studējošo profesionālo izaugsmi.

ViA rektors Gatis Krūmiņš uzsver, ka akadēmiķu uzstāšanās ir domātas plašākam interesentu lokam, ne tikai akadēmiskajā darbā un zinātnē iesaistītiem speciālistiem. „Ulda Oša lekcija un tai sekojošā diskusija būs ļoti interesanta arī reģiona uzņēmējiem un politiķiem,” informē rektors. „Notikumu kalendārs arī apliecina, ka Vidzemes Augstskola ir kļuvusi par nacionāla līmeņa pētniecības, kā arī zinātnes popularizēšanas centru,” izsakās G. Krūmiņš.

 

Papildu informācija:
Agnese Lapetrova
ViA rektora palīdze – zinātniskā sekretāre
t. 25416191
agnese.lapetrova(at)va.lv
@ViA_Zinātne	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016