Vidzemes Augstskolā veiksmīgi noslēgusies 15. Baltijas Starptautiskā vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā veiksmīgi noslēgusies 15. Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Ziņa pievienota - 27.08.2013

Veiksmīgi noslēgusies Baltijas Starptautiskã vasaras skola(BISS), kura šogad Vidzemes Augstskolã(ViA) jau 15.gadu pulcēja studentus un pasniedzējus no dažādām Eiropas un Āzijas valstīm. BISS ietvaros paralēli norisinājās divas programmas: „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” un „Glokalizācijas attīstība: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē”. Abu programmu, kurās piedalījās vairāk kã 60 studenti pãrstãvot 17 valstis, galvenie mērķi bija sekmēt ViA starptautisko sadarbību politoloģijas un tūrisma vadības studiju programmu ietvaros, veicināt augstskolas starptautisko atpazīstamību, piesaistot interesentus no universitātēm gan Eiropā, gan citviet pasaulē.

Lekcijās un radošajāsdarbnīcās pie starptautiskiem pasniedzējiem un vietējiem uzņēmējiem, studenti apskatīja galvenos tematus, kas skar tūrismu un uzņēmējdarbību Baltijas valstīs, kā arī izstrādāja risinājumus tūrisma un uzņēmējdarbības attīstībai lauku reģionos, īpaši Vidzemes mazajās pilsētās. Līdzās mācībām, jauniešiem bija iespēja ne tikai mācīties latviešu valodu, iepazīt vietējo kultūru un iepazīties ar domubiedriem no visas pasaules, bet arī Valmieras pilsētas svētkos iepazīstināt valmieriešus ar savām kultūras tradīcijām.

Iveta Druva-Druvaskalne, atbildīgā par programmu „Starptautiskā tūrisma un pasākuma vadība” atzīst, ka programma šogad bijusi ļoti intensīva, un pastāstīja, ka vasaras skola izdevusies pateicoties pašu studentu vēlmei kaut ko jaunu uzzināt un iegūt. “Ļoti organizēta grupa! Tas arī veidoja kopējo atmosfēru nodarbibās,” uzsver I. Druva-Druvaskalne. Līdzās saspringtajam grafikam augstskolā, abu programmu studenti devās arī izbraucienos, iekļaujot tajos tikšanās ar pašvaldību vadītājiem, ekskursiju Valmieras muzejā, kā arī došanos uz Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, Vestienu un foreļu audzētavu Apē. Izbraucienu laikā studentiem bija iespēja ne tikai iepazīties ar Latvijas dabu un vēsturi, bet arī veikt savus novērojumus, lai veidotu noslēguma prezentācijas par tūrisma attīstības iespējām no lauku reģionu un mazu pilsētu perspektīvas. Ieteikumus no jauniešiem atzinīgi novērtējuši gan Valmieras pašvaldības pārstāvji, gan arī vietējie uzņēmēji.

15 gadu laikā BISS pulcējuši tuvu 400 studentiem no visas pasaules. Veiksmīgā sadarbība ar citu valstu augstskolām un jauniešu interese par projektu apstiprina faktu, ka Baltijas Starptautiskajai vasaras skolai ir nozīmīga loma Valmieras un Vidzemes popularizēšanai globālā mērogā.

BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tika nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tika īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros
 

Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas SA konsultante, fotogrāfe
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
http://biss.va.lv
www.facebook.com/summerschool.BISS
@ViA_eng


	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016