Vidzemes Augstskola uzņem viesus no universitātes Beļģijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola uzņem viesus no universitātes Beļģijā

Ziņa pievienota - 17.12.2015

No 14. līdz 17. decembrim Vidzemes Augstskolā (ViA) un Valmierā viesojas 64 studenti un lektori no Erasmus University College Brussels (Beļģija), lai iepazītos ar ViA pieredzi tūrisma studiju organizēšanā, kā arī gūtu personīgo pieredzi Latvijas kultūras garšu baudījumā.

Vizītes laikā viesi ir devušies uz Cēsīm, apmeklējot Cēsu pils kompleksu, izspēlējot tur viduslaiku spēles un ainas. Tomēr lielāko daļu viesošanās laika lektori un studenti ir uzturējušies Valmierā. Vizītes ietvaros Vidzemes Augstskolas studenti viesiem vadīja ekskursiju Valmieras pilsētā vakara stundās ar lāpām.  Galvenie apskates objekti bija Sīmaņu baznīca, vecās pilsdrupas, Valmieras drāmas teātris un dzirnavu ezeriņš. 

Tāpat beļģu studentiem un lektoriem tika sniegtas lekcijas Vidzemes Augstskolā, iepazīstinot ar tūrisma studiju organizēšanu un tūrisma nozari Latvijā, kā arī noritēja studentu debates. Viesi devās arī uz Valmiermuižas alus darītavu, kurā baudīja vakariņas, devās ekskursijā un degustēja alu.

Pārstāvis no Erasmus University College Brussels Dīters Kovents (Dieter Covent) stāsta: “Kopumā ar gūto pieredzi esam apmierināti. Patika, ka latviešu audzēkņi ir pretim nākoši un izdomā dažāda veida nianses kā padarīt aktivitātes interesantākas. Kā arī beļģu un latviešu studentu sasvstarpēja integrācija noritēja veiksmīgi, un studenti vēlas vēl vairāk komunicēt savā starpā, iepazīstot citu pieredzi un kultūras nianses.”

ViA rektors Gatis Krūmiņš norāda: “Esam gandarīti par Beļģijas augstskolas docētāju un studentu vizīti, kā arī pozitīvajām atsauksmēm par tām lietām, ko darām mēs. Šādās vizītēs ieguvēji ir abas puses – gan mēs, kas uzņemam viesus, gan paši ciemiņi, jo abas puses var dalīties ar idejām un nākotnes plāniem.”

Paši studenti no Erasmus University College Brussels daloties pieredzē un iespaidos atzīst, ka: “salīdzinājumā ar Beļģu universitātēm, Vidzemes Augstskola ir maza. Pie mums Beļģijā universitātes ir līdz pat 10 reizēm lielākas. Līdz ar to arī pati pilsēta šķiet kā tāds mazs ciems, jo Brisele ir ļoti trokšņaina un nemierīga, kā arī šeit piedāvāto aktivitāšu skaits nav tik liels. Piemēram, pirmdien vēlējāmies atrast kādu omulīgu bāru, bet šeit viss bija slēgts. Taču mazpilsētas mierīgai dzīvei piemīt savs šarms, jo ir patīkami nesatraukties par sabiedrisko transportu kustību un nemitīgo satiksmi.”

Šodien viesu delegācija dodas mājup, pirms lidojuma apskatot un iepazīstot galvaspilsētu. 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016