Vidzemes Augstskola uzņem Erasmus Studentu tīkla Nacionālas platformas dalībniekus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola uzņem Erasmus Studentu tīkla Nacionālas platformas dalībniekus

Ziņa pievienota - 11.11.2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika otrā Erasmus Studentu Tīkla Latvija (Erasmus Student Network) Nacionālā platforma, kur vienkopus Vidzemes Augstskolā (ViA) tikās gan Latvijas sekciju biedri, gan arī citu valstu pārstāvji ar mērķi radīt visdažādākās idejas organizācijas attīstībai, tostarp komandas gara stiprināšanai un ārzemju studentu veiksmīgai iesaistei aktivitātēs.

Nacionālā platformas ietvaros Vidzemes Augstskolā bija ieradušies vairāk nekā 30 dalībnieki no Erasmus Studentu Tīkla (ESN) dažādām apakšnodaļām - ESN Rīga, ESN Jelgava, ESN Liepāja un arī ESN Latvija valde, piedaloties dažādās diskusijās un ideju darbnīcās.

Nacionālās platformas ietvaros sestdien, 7. novembrī, Vidzemes Augstskolā notika plenārsēdes, vakarā sociālās programmas ietvaros tika organizēta Responsible party, kas ir viens no ENN projektiem ar mērķi studentu vidū aktualizēt jautājumu par atbildīgu alkohola lietošanu. Resposible party laikā organizatori jeb uzrunā apmeklētājus un dažādos interaktīvos veidos nodod informāciju par atbildīgu alkohola patēriņu ikdienā un svētkos. Svētdien, 8. novembrī, dienas kārtību raksturoja plenārsēdes, kas norisinājās Vidzemes Augstskolas studentu dienesta viesnīcā.

Nacionālās platformas ietvaros tika diskutēts par vairākiem ESN projektiem – Mov'in Europe, kas koncentrējas uz Erasmus iespēju prezentēšanu vietējiem studentiem un popularizēšanu studentu vidū. SocialErasmus - projekts, kurš rosina atbraukušos Erasmus studentus dot ieguldījumu vietējai sabiedrībai caur brīvprātīgu darbošanos, piemēram, došanos uz dzīvnieku patversmēm, došanās uz skolām, bērnu namiem, darbošanos talkās, cīnīšanās pret vardarbību un diskrimināciju. ExchangeAbility - projekts, kura ietvaros tiek popularizēta Erasmus programma cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, meklējot un piedāvājot atbilstošu augstskolu, kur ir iespējams izmantot Erasmus iespējas vai arī šie cilvēki tiek iesaistīti ESN aktivitātēs uz vietas. Turpat ESN izstrādā un īsteno arī citus projektus, iesaistot gan vietējos, gan starptautiskos studentus un sabiedrību kopumā.

Platformas ietvaros tika apstiprināta arī jauna apakšnodaļa - ESN Liepāja, kas darbojas Liepājas Univesitātē. Latvijā līdz šim darbojas trīs organizācijas sekcijas: Rīgā, Jelgavā un Valmierā.

ESN darbojas un domā ne tikai par studentiem, kas iebrauc, organizējot viņiem dažādas aktivitātes, bet arī par studentiem, kas dodas Erasmus studijās vai praksēs arī uz citām valstīm, tos iepriekš sagatavojot gaidāmajam un pēc tam integrējot atpakaļ sabiedrībā.

Erasmus Studentu tīkls ir starptautiska bezpeļņas studentu organizācija. Tās uzdevums ir sekmēt studentu mobilitāti augstākajā izglītībā, ievērojot principu „studenti palīdz studentiem”. 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016