Vidzemes Augstskolā studijas uzsāks 24 apmaiņas studenti no Francijas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā studijas uzsāks 24 apmaiņas studenti no Francijas

Ziņa pievienota - 27.01.2016

Vidzemes Augstskolā (ViA) pavasara semestrī studijas uzsāks 24 apmaiņas studenti no Esme Sudria universitātes Francijā, Parīzē, apgūstot studiju programmas Informācijas tehnoloģijas studiju kursus. Studenti Valmierā ieradās 25. janvārī un šodien devās iepazīt Vidzemes Augstskolu un Valmieras pilsētu.

Starp ViA un Esme Sudria universitāti Francijā ir noslēgts sadarbības līgums par apmaiņas studentu uzņemšanu, kā rezultātā Vidzemes Augstskolā jau trešo gadu pēc kārtas ierodas starptautiskie studenti, lai apgūtu īpaši pielāgotus Informācijas tehnoloģijas studiju kursus Vidzemes Augstskolā.

Starptautiskie studenti, stāstot par pirmajiem iespaidiem, ierodoties Latvijā, atzīst: “Esam pārsteigti par Latvijas dabu – to, ka šeit ir ļoti daudz mežu. Šobrīd ir ļoti auksts, tāpēc gaidām pavasari, kas Latvijā noteikti būs ļoti skaists gadalaiks. Esam priecīgi, ka izvēlējāmies doties uz Latviju, jo mums šeit patīk – gan augstskolā, gan Valmierā.”

No 27. līdz 30. janvārim studenti iepazīs ViA studiju vidi, akadēmiskās prasības, kā arī Valmieras pilsētu, kur pavadīs turpmāko studiju semestri. Esme Sudria studenti šajā laikā plāno arī doties ekskursijā uz Līgatni un Cēsīm. Katram starptautiskajam studentam tiek piesaistīts Vidzemes Augstskolas students – mentors, kas palīdzēs adaptēties jaunajai videi.

Līdztekus apmaiņas studentiem no Francijas, studijas Vidzemes Augstskolā uzsāks arī četri Erasmus+ programmas studenti no Slovākijas, Francijas, Beļģijas un Nīderlandes, tāpat studijas turpinās arī 11 starptautiskie studenti, kas ViA jau ieradās rudens semestrī.

Kopā pavasara semestrī Vidzemes Augstskola uzņem 39 starptautiskos studentus, kas ir līdz šim lielākais starptautisko studentu skaits vienā semestrī Vidzemes Augstskolā. 2015./2016. akad. gada rudens semestrī ViA studēja 26 starptautiskie studenti.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016