Vidzemes Augstskolā studē vieni no labākajiem florbolistiem Latvijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā studē vieni no labākajiem florbolistiem Latvijā

Ziņa pievienota - 15.05.2012

Vidzemes Augstskolas (ViA) florbola komanda 12.maijā no Rīga mājās pārveda sudraba godalgas un godam nopelnītu otrās vietas kausu. Tas ir solis tuvāk pirms diviem gadiem izvirzītajam mērķim - kļūt par Latvijas augstskolu florbola līgas čempioniem. Līdz šim augstākais sasniegums VIA komandai ir trešā vieta 2010.gadā.

2011/2012.gada augstskolu florbola līgas sezonā bija trīs ieskaites posmi un finālposms, kurā tad arī tika noskaidroti čempioni. ViA florbolisti piedalījās divos no trim posmiem, kopvērtējumā izcīnot trešo vietu, lai iegūtu tiesības spēlēt finālposmā starp astoņām labākajām valsts augstskolu komandām. Pirmais posms bija tā sauktā universiāde, kurā notika cīņa par universiādes kausu. Diemžēl, neskatoties uz uzvaru visās grupas spēlēs, pusfinālā nācās atzīt grupā jau pārspēto RTU pārsvaru ar minimālu rezultāta starpību (1:2), tādējādi zaudējot iespēju cīnīties par universiādes kausu. Veiksmīgāka gan bija spēle par trešo vietu, kurā tika izcīnīta uzvara pret LSPA ar rezultātu 8:1.

Par cik otrajā posmā ViA komanda nepiedalījās, lai cīnītos par čempionu titulu, obligāta bija dalība trešajā posmā. Uz šo posmu komanda devās tikai 9 (8 laukuma spēlētāji un vārtusargs) vīru sastāvā un nocīnījās godam. Tika uzvarētas visas grupas spēlēs, 1/4 finalā pārspēta Banku augstskola (3:0) un pusfinālā VIA savu pārākumu nodemonstrēja pret LSPA florbolistiem (4:0), izcīnot vietu finālā. Diemžēl, finālā par sevi lika manīt īsais maiņas soliņš un spēku trūkums, līdz ar to nācās atzīt RTU pārākumu finālā ar rezultātu 1:3. Izlīdzināt rezultātu nepalīdzēja arī vārtusarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju jau 4min pirms spēles beigām.

Uz finālposmu komanda bija nolēmusi doties pilnā sastāvā (divas maiņas ar virslīgas spēlētājiem), taču dažādu iemeslu dēļ finālā piedalīties nevarēja četri spēlētāji, tādēļ komanda uz Rīgu devās 7 (seši laukuma spēlētāji un vārtusargs) cilvēku sastāvā. Neskatoties uz mazo sastāvu, komanda finālposmu aizvadīja ļoti veiksmīgi. 1/4 finālā ar rezultātu 10:1 tika pārspēka LLU, pusfināla Vidzemnieki nodemonstrēja ļoti disciplinētu spēli un ar rezultātu 4:0 apspēlēja LU, kurai bija divreiz vairāk spēlētāju. Bija skaidrs, ka finālā kārtējo reizi nāksies spēkoties ar RTU florbolistiem. Neskatoties uz RTU garajām spēlētāju rindām (16 laukuma spēlētāji un divi vārtusargi), 7 vidzemnieki cīnījās godam un līdz pēdējai spēles sekundei. Protams, uzvarēt pret tādu sastāvu nav iespējams un likumsakarīgi, tika atzīts RTU pārākums ar rezultātu 0:5. Neskatoties uz zaudējumu fināla, VIA komandā valdīja uzvaras un sasniegumu emocijas, jo tika sperts solis tuvāk čempionu titulam.

Spēlētāji atzina, ka tie ViA komandu vērtē ļoti augstu un labprāt spēlētu tajā vēl. Komandā ir lielisks mikroklimats. Starp puišiem valda ļoti labas attiecības un savstarpēja cieņa, kas ir panākumu atslēga. Komanda lepojas ar saviem sasniegumiem. 2011/2012.gada seznā VIA florbolisti ir izcīnījuši otro vietu divpadsmit komandu konkurencē.

Informāciju sagatavoja:
Kristaps Nīgals,
VIA florbola komandas kapteinis	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016