Vidzemes Augstskola saņem Erasmus jubilejas torti | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola saņem Erasmus jubilejas torti

Ziņa pievienota - 29.03.2012

Eiropā populārākā studentu apmaiņas programma Erasmus šogad atzīmē savu 25. gadadienu. Sākot nozīmīgās jubilejas svinības Latvijā, Valsts izglītības attīstības aģentūra pa visu Latviju izsūtīja 45 īpašas svētku tortes kā pateicību par ieguldīto darbu Erasmus programmas īstenošanā un popularizēšanā. Torti saņēma arī Vidzemes Augstskola.
ViA akadēmiskā departamenta vadītāja Iveta Putniņa un starptautisko projektu vadītāja Līga Tuča stāsta:

— Vidzemes Augstskola iesaistījās Erasmus programmā kopš tās darbības sākuma Latvijā 1999. gadā. Tā kļuva par vienu no stūrakmeņiem augstskolas attīstībai. Pirmajā gadā Erasmus programmas ietvaros uz ārzemēm devās 23 studenti, bet šogad apmaiņas programmā piedalās jau vairāk par simtu. Mēs varam lepoties, ka 25 % Vidzemes Augstskolas absolventu ir guvuši studiju un prakses pieredzi ārzemēs, kas ir viens no augstākajiem rezultātiem starp Latvijas augstskolām.

Erasmus sniedz iespēju doties uz ārzemēm arī Vidzemes Augstskolas mācībspēkiem, kā arī uzņemt ārvalstu studentus un pasniedzējus. Ceram, ka augstskolā šovasar strādās arī praktikanti no ārzemēm. Šogad jau trešo gadu Baltijas starptautiskajā vasaras skolā uzņemsim Erasmus intensīvās programmas dalībniekus.

Lai atainotu Erasmus plašās iespējas, nozīmi dalībnieku profesionālajā un personiskajā izaugsmē, kā arī augstākās izglītības kvalitātes celšanā, 25. gadadienas atzīmēšana Latvijā turpināsies visu gadu. Būs foto, video un stāstu konkurss, īpaši organizēta Erasmus komandas dalība Lielajā talkā, debašu turnīri, konference par Erasmus lomu izglītības internacionalizācijā, piedzīvojumu sacensības Erasmus nakts, kā arī būs skatāmi 3D ielu mākslas zīmējumi un interaktīvs stends par Erasmus pieredzes stāstiem. Pasākumos varēs piedalīties bijušie, esošie un potenciālie Erasmus dalībnieki, programmas koordinatori, kā arī ikviens interesents.

Arī Vidzemes Augstskola iesaistīsies šajās aktivitātēs, paredzēts studentu kopmītnēs veidot arī fotoizstādi, veltītu Erasmus 25. jubilejai. Studenti multimediju mācību laboratorijā ViA Mediji veidos nelielas videofilmas par Erasmus programmas dalībnieku pieredzi.

Viena no Erasmus dalībniecēm ir tūristu gidu programmas absolvente Baiba Auziņa, kas pašlaik studē tulkotāju programmā:

— Erasmus ir neaizmirstama pieredze un lieliska iespēja iepazīt citas kultūras un studēt starptautiskā vidē. Es pusgadu mācījos Las Palmas universitātē Kanāriju salās kopā ar vēl 400 apmaiņas studentiem. Jau stājoties augstskolā, es apzināti virzījos uz mērķi — studēt Kanāriju salās un esmu pateicīga Erasmus programmai, kas man deva šo iespēju.

Ziņas autors: Dzintars Močs
Datums: 28.03.2012
Izdevums: Liesma

Vidzemes Augstskolas vārdā pateicība akadēmiskā departamenta vadītājai Ivetai Putniņai, starptautisko projektu vadītājai Līgai Tučai un starptautisko studiju speciālistei Vinetai Kriviņai par ieguldīto darbu un izcilu Erasmus programmas darbības nodrošināšanu ViA!

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016