Vidzemes Augstskola piedalās starptautiskā projektā “Curriculum alignment and cross-border cooperation with SMEs” (EDU-SMEs) | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola piedalās starptautiskā projektā “Curriculum alignment and cross-border cooperation with SMEs” (EDU-SMEs)

Ziņa pievienota - 28.06.2016

Kopš 2015.gada Vidzemes Augstskola (ViA) piedalās projektā “Curriculum alignment and cross-border cooperation with SMEs” (EDU-SMEs), kura ietvaros, sadarbojoties augstskolām no Somijas (Arada University of Applied Siences) un Igaunijas (Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences un TTK University of Applied Sciences), kā arī Valmieras Biznesa un ideju inkubatoram(VBII), tiek izstrādātas jaunas mācību metodes Biznesa vadības un Uzņēmējdarbības programmām, ar mērķi palīdzēt pēc iespējas veiksmīgāk studentiem sagatavoties darba tirgum, kā arī veicināt mazo un vidējo uzņēmējdarbības formu attīstību Centrālās Baltijas reģionā.

EDU-SMEs projekts ir galvenokārt ar pedagoģisku ievirzi, un tā mērķis ir sniegt studentiem iespēju gūt uz reāliem piemēriem un situācijām balstītas praktiskās zināšanas mācību vielas apguvē.

“Gan augstskolas studentiem, gan pasniedzējiem projekts ir brīnišķīga iespēja gūt jaunu pieredzi mācību procesā. Studenti, sadarbojoties ar mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, gūs praktiskas iemaņas un reālu skatījumu par darba tirgus vidi, kas ir vērtīgs ieguvums, uzsākot darba gaitas pēc augstskolas beigšanas. Savukārt pasniedzējiem šī ir iespēja dalīties pieredzē ar projekta partneriem no Somijas un Igaunijas augstskolām un papildināt jau esošās mācību programmas ar jaunākajām mācību metodēm. Projekta ietvaros tiek izstrādāta arī moderna e-vide, kurā būs pieejami mācību materiāli gan video, gan arī audio formātā, tādejādi mācību procesu padarot vēl interesantāku un studentiem saistošāku. Ir neviltots prieks, ka sadarbība ar projektā iesaistītajām valstīm – Somiju un Zviedriju, noris jau vairāku gadu garumā un turpina attīstīties”- tā par projektu Vidzemes Augstskolas Asociētā profesore Maira Leščevica.

Kā otrā projekta prioritāte ir veicināt mazo un vidējo uzņēmējdarbības formu attīstību un sniegt uzņēmumiem atbalstu jaunu tirgus daļu apgūšanā. Ar jaunizstrādāto mācību metožu, kuras galvenokārt ir balstītas uz praktisku iemaņu gūšanu, iesaistīšanu, studenti sadarbojoties ar uzņēmumiem no Latvijas, Igaunijas un Somijas veiks nepieciešamās tirgus izpētes, lai veiksmīgāk ļautu uzņēmumiem izprast attiecīgās tirgus daļas nepieciešamības un vēlmes.

Šobrīd aktīvs darbs norisinās pie jauno mācību metožu izstrādes. Šā gada aprīlī Vidzemes Augstskolā notika projekta partneru tikšanās, lai prezentētu jau līdz šim izstrādātos mācību materiālus. Lai studentiem mācību procesu padarītu saistošāku, jaunie mācību materiāli ir izstrādāti arī video un audio formātā. Reālu darbību projektā iesaistītie studenti un uzņēmumi uzsāks 2016./2017.m.g. rudenī, kad jaunās mācību metodes tiks integrētas jau esošajās mācību programmās. 

 

Projekts – vienreizēja iespēja gan studentiem gan pasniedzējiem, augstskolā vēl nav izveidota e vide un attīstīta. Ilgstoša sadarbība vairāku gadu garumā, kura attīstās arvien vairāk. – Igunija, somija lv
 

Projekts norisinās Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Vairāk informācija par projektu pieejama www.edusme.eu	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016