Vidzemes Augstskolā notiks starptautisks debašu turnīrs | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā notiks starptautisks debašu turnīrs

Ziņa pievienota - 22.04.2014

Nedēļas nogalē, no 26. līdz 27.aprīlim Vidzemes Augstskolā (ViA) notiks starptautisks britu parlamentāro debašu turnīrs, ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no visas Baltijas.

Pirmo reizi ViA Debašu turnīrs notiks tikai angliski. Tas dod iespēju Latvijas debašu komandām sacenstiesar debatētājiem no citām valstīm. Šogad ViA Debašu turnīrā tiks pārstāvēti visi Baltijas spēcīgākie debašu klubi. Turnīrā ieradīsies komandas no Viļņas, Latvijas, Tartu,Tallinas Tehniskās, Kauņas Tehniskās un MykolasRomeris universitātēm, kā arī Rīgas Ekonomikas, ISM menedžmenta un ekonomikas, Vidzemes augstskolām un arī komandas no ģimnāzijām.
Turnīrs tiek organizēts, lai veicinātu debašu kultūras attīstību Baltijā. Savstarpējā konkurencē, ceļot kopējo debatētāju līmeni, pilnveidojot kritisko domāšanu un spēju patstāvīgi analizēt informāciju, kā arī novērtēt citu idejas.

Kopumā savstarpēji sacentīsies 24 komandas. Debatētāju sniegumu vērtēs galvenais tiesnesis Bens Gladnikoffs no Izraēlas ar savu palīgu Kasparu Kelderu no Igaunijas un citi debašu tiesneši.

Gladnikoffs ir sekmīgi debatējis Eiropas un pasaules līmenī. Viens no viņa augstākajiem sasniegumiem ir Pasaules Universitāšu Debašu čempionāta fināls 2013.gadā. Jau 2014.gadā Gladnikoffs čempionātā piedalījās, kā tiesnesis. Savukārt viņa palīgs ViA Debašu turnīrā Kaspars Kelders ir vairākkārt uzvarējis un kļuvis par labāko runātāju Baltijas mēroga turnīros un 2012. gadā ticis līdz ceturtdaļfinālam Eiropas Universitāšu Debašu čempionātā.

Turnīra laikā notiks piecas debates, vienlaicīgi sešās telpās, formātam atbilstoši katrā no tām savstarpēji par punktiem sacentīsies četras komandas. Sestdien risināsies trīs debates, pirmā sāksies plkst. 13, bet svētdien notiks ceturtā un piektādebate, pusfināli un fināls. Izšķirošā fināla debate paredzēta plkst. 15.30, to klātienē varēs vērot arī skatītāji no malas.

Britu parlamentārās debates ir neformālās izglītības aktivitāte, kuras mērķis ir ar aizraujošu 5-7 minūšu runu pārliecināt tiesnešus un skatītājus kādā strīdīgā jautājumā, pārspējot oponentus ar labiem argumentiem un trāpīgiem jautājumiem. Debates notiek par plašu jautājumu loku, piemēram, ārpolitika, sociālā politika, vides aizsardzība, sabiedrība, kultūra. Komandas iepriekš nekad nezin debašu tēmas. Uzzinot tēmu dalībnieki savai runai gatavojas vien 15 minūtes. Šādā stilā notiek gan pasaules mēroga universitāšu turnīri, gan mazāka mēroga turnīri, piemēram, Latvijas vai konkrētas augstskolas mērogā.

Turnīru rīko studenti no Vidzemes Augstskolas Debašu kluba.Tā ir studentu izveidota un uzturēta interešu izglītības organizācija. Klubs veicina debašu atpazīstamību studentu un arī plašākas sabiedrības vidū, cenšas uzlabojot studentu iesaisti sabiedrībai nozīmīgos un aktuālos jautājumos, veicina izpratni par dažādām tēmām un procesiem caur argumentētu diskusiju.

Par nozīmīgu ieguldījumu turnīrā tapšanā ir jāpateicas: A/S „SEB banka”, SIA „Fazer Latvija”, grāmatu apgādam „Jumava”, A/S „DNB banka”, tirdzniecības centram „Valleta”, SIA „Rūjienas Saldējums”, SIA „Danone”, „Red Bull pārstāvniecībai Latvijā, Valmieras Tūrisma informācijas centram, atpūtas centrs "Rāmkalni", Vidzemes Augstskolai un Vidzemes Augstskolas Studentu apvienībai.
 

Informāciju sagatavoja:
ViA Debašu kluba pārstāve
Una Ozoliņa

E-pasts: debates@va.lv
Blogs: debates.va.lv
Turnīra mājaslapa: tournament.va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016