Vidzemes Augstskolā notiks Politikas un tiesību olimpiāde | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā notiks Politikas un tiesību olimpiāde

Ziņa pievienota - 16.03.2013

Pirmdien, 18.martā plkst.10.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) notiks Politikas un tiesību Vidzemes reģiona olimpiāde vidusskolēniem, kur būs jāraksta eseja, jāpilda tests un jāatbild uz atvērtiem jautājumiem par politisko varu, politisko līdzdalību, starptautiskām organizācijām un cilvēktiesībām.

Olimpiādi rīko ViA Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) sadarbībā ar Valmiera Izglītības pārvaldi un Kocēnu novada Izglītības pārvaldi.

Olimpiāde tiek rīkota jau trešo gadu ar mērķi veicināt skolēnu interesi par politiku un politiskajām norisēm Latvijā un pasaulē, attīstīt spēju orientēties informācijas daudzveidībā, analizēt politiskos procesus, kā arī radīt iespēju skolēniem savstarpēji pārbaudīt un salīdzināt zināšanas un prasmes.

Valmieras pilsētas un starpnovadu Vēstures un politikas metodiskās apvienības vadītāja Māra Gavare uzsver: „Priekšmetu „Politika un tiesības” vajadzētu atjaunot visās skolās, jo pamata zināšanas par sabiedriskajiem procesiem ir vajadzīgas ikvienam”.

ViA SZF dekāns Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs norāda: „Šobrīd ir svarīgi uzlabot ne tikai skolēnu vispārīgās zināšanas par politiku un tiesībām, bet arī parādīt savu erudīciju par mūsdienās aktuālajiem jautājumiem Latvijā un pasaulē. Mēs visi esam ieinteresēti tajā, lai valstī ir ne tikai patērētāji, bet arī spriest spējīgi pilsoņi.”

Olimpiādes uzvarētājs iegūs tiesības studēt par valsts līdzekļiem ViA SZF Politoloģijas studiju programmā.

Olimpiādes laikā paredzēts arī seminārs skolotājiem: ViA Debašu kluba (ViADK) parlamentārā paraugdebate, diskusija par sociālo zinātņu nozīmi šodien un ViA SZF dekāna Dr.sc.pol. V.Valtenberga un ViADK lekcija par debašu formāta izmantošanu mācību procesā. Tiks translēta arī semināra tieštaide internetā www.va.lv/tiesraide

Zane Leimane
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr. 26182244
e-pasts: zane.leimane@va.lv
www.va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016