Vidzemes Augstskolā lekcija vēstures skolotājiem un interesentiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā lekcija vēstures skolotājiem un interesentiem

Ziņa pievienota - 21.01.2013

Trešdien, 23.janvārī, plkst.10.30 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C304 auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks lekcija Vidzemes reģiona vēstures skolotājiem „Laimes stratēģijas un ko no tām vajadzētu mācīties politiķiem”. To vadīs ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs.

Eiropas valstu ekonomiku samazināšanās un tām sekojošie taupības pasākumi liek pārskatīt daudzu valstu un iedzīvotāju izredzes apmierināt savas vēlmes. Taču vai vajadzību un vēlmju apmierināšana ir mūsu valstu vienīgais uzdevums? Pieredze rāda, ka politikas sabiedrības vēlmju apmierināšanai var radīt vairāksolīšanas inflāciju, kas tikai pastiprina publisko finanšu slogu. Kas ir laimīgas dzīves maldu un īstenie ceļi? Ņemot talkā filozofu, garīgo līderu, mūsdienu pozitīvās psiholoģijas un laimes ekonomikas atziņas, mēs vēl nevaram nonākt līdz visām pareizajām atbildēm, taču varam sākt uzdot pareizākus jautājumus.

Par lektoru: Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs ir Sociālo zinātņu fakultātes dekāns. Darbu ViA V. Valtenbergs uzsāka 2003. gadā pēc maģistra grāda ar specializāciju migrācijas studijās iegūšanas New School University for Social Research, Ņujorkā. 2011. gadā viņš aizstāvēja doktora disertāciju politikas teorijā par interneta ietekmi uz demokrātiju un atklātību. Šobrīd darbojas Sociālo sistēmu inženierijas institūtā Prof. E.Gintera vadībā pie diviem ES 7. ietvara zinātnes projektiem CHOREOS un FUPOL. Docētājam interesē arī reģionālās attīstības jautājumi, mazu pilsētu un lauku attīstības iespējas. Viņš ir izstrādājis arī Vidzemes ilgtermiņa attīstības scenārijus 2010-2030.

Uz lekciju īpaši aicināti vēstures skolotāji, tomēr gaidīti ir arī citi interesenti. Dalība ir bezmaksas.

Vēstures izglītības izpētes biedrības mērķis ir veicināt demokrātisku, zinātnisku un Latvijas nacionālām interesēm atbilstošu vēstures apguvi skolās un augstskolās un atbalstīt uz šādiem principiem balstītu populārzinātnisku pētījumu publicēšanu Latvijas publiskajā telpā.

Papildus informācija:
Marika Burkovska
Vidzemes Augstskolas
Mūžizglītības centra
projektu vadītāja
64207227; 28374150
e-pasts: marika.burkovska@va.lv
vmc.va.lv

 

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016