Vidzemes Augstskola īsteno jaunu studiju metodi – integrētā lauku prakse | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskola īsteno jaunu studiju metodi – integrētā lauku prakse

Ziņa pievienota - 17.07.2012

2012. gada maijā pirmoreiz Vidzemes Augstskola praktizēja jaunu studiju metodi – integrētā lauku prakse. Praksē tika iesaistīti četru studiju programmu, kopskaitā 46 studenti. Tās mērķis bija veikt vērtīgus, lietderīgus un paliekošus darbus kādā no Vidzemes reģiona teritorijām, vienlaicīgi attīstot savā specialitātē noderīgas praktiskās iemaņas vairāku studiju programmu studentiem strādājot kopā.

Par prakses vietu izvēlēts Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus. Tūrisma organizācijas un vadības (TOV) studiju programmas studenti 9 dienu laikā gan ar velosipēdiem, gan kājām apsekoja un izvērtēja apkaimes ievērojamākās vietas, gatavojot aprakstus topošajai mājas lapai. Prakses laikā nomarķēta kājāmgājēju taka Romeškalns - Korneti 4.5 km garumā, attīrīts ievērojams dižakmens, kurš vēl meklē savu nosaukumu. Studenti piedalījās Muzeju nakts pasākumā Jaunlaicenes muižas muzejā ar kustīgo bilžu sižetiem, iejutās dažādos tēlos, palīdzēja veidot pasākuma noformējumu. Bioloģiskās daudzveidības dienas ietvaros studenti piedalījās pārgājienā pa Raipala ezera dabas taku, iepazina apkārtnes augus un dzīvniekus. Studenti apmeklēja arī Dienvidigaunijas tūrisma objektus - Lielo Munameģi, Rogosi muižu u.c. Viena prakses diena pagāja talkojot bioloģiskajā saimniecībā „Mauriņi”.

Kopā ar TOV studentiem integrētās lauku prakses aktivitātēs līdzdarbojas arī Komunikācijas un sabiedrisko attiecību (KSA) studentes, kas filmēja video sižetus par apvidus ievērojamākajām vietām un reģiona kultūras unikalitāti, kā arī intervēja vietējās apkaimes iedzīvotājus par reģiona vēsturi un attīstību. Pēc tam sekoja video montēšanas process, kura rezultātā ir tapuši 4 video sižeti, kurus variet noskatīties šeit:

ViA studentu prakses dienasgrāmata:

Malēniešu valoda:

Opekalna un Veclaicenes baznīcas:

Muzeju nakts 2012 Jaunlaicenes muižas muzejā:

 

Savukārt, Informāciju tehnoloģiju (IT) studenti ir izveidojuši interneta vietni, kurā turpinās darbs pie informācijas apstrādes par praksē apsekotajiem objektiem. Tulkotāju studiju programmas studente strādā pie teksta tulkošanas angļu valodā. Interneta vietne tiks publiskota septembrī. Tajā būs pieejama informācija gan par Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus kultūras un dabas vērtībām, gan aktualitātēm un biedrības „Veclaicenes Avotiņš” darbību. Vietnes apmeklētāji varēs redzēt panorāmas skatu bildes no skaistākajām Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus vietām, noskatīties izveidotos video sižetus.

Vislielākais ieguvums, kā atzinuši TOV studenti prakses atskaitēs, ir praktiskā pieredze tūrisma jomā gan marķējot taku, gan pasākumu organizēšanā, gan teritorijas apsekošanā, KSA studentēm - pieredze intervēšanā, video filmēšanā un montēšanā, bet daudzi uzsvēruši, ka lauku prakse bijis labs kursa saliedēšanas pasākums, kā arī citu studiju programmu studentu un viņu darbības jomu iepazīšana.

Integrētā lauku prakse tiek plānota arī nākamajā akadēmiskajā gadā, tajā iesaistot vēl citu studiju programmu studentus, piemēram, Tūrisma gidus-ceļojumu un pasākumu organizatorus.

Informāciju sagatavoja:
Tūrisma viesmīlības un vadības fakultātes lektore,
integrētās lauku prakses koordinatore,
Iveta Druva-Druvaskalne
iveta.druva[at]va.lv
t. 28626431	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016