Vidzemes Augstskolā datorzinātnes apgūs studentu grupa no Francijas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā datorzinātnes apgūs studentu grupa no Francijas

Ziņa pievienota - 08.01.2014

Desmit studenti no ESME Sudria augstskolas (ESME Sudria Engineering School) Francijā, kas studē  IT un inženierzinātņu studiju programmās, studentu apmaiņas programmas laikā šajā semestrī  studēs datorzinības tieši Vidzemes Augstskolā. Šeit viņi apgūs datoru tīklus un to administrēšanu, programmēšanu, informācijas sistēmu analīzi un pilnveidošanu, interneta tehnoloģijas, virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas, IT nozares angļu valodu , kā arī tiks iepazīstināti ar latviešu valodu un kultūru.

Kā informē ViA Starptautisko projektu vadītāja Līga Cvetkova, Francijas studentu grupa tiks uzņemta pirmo reizi, un sadarbība ir uzsākta samērā nesen, kad ESME Sudria augstskola uzrunāja Vidzemes Augstskolu tieši ar interesi veidot šādu studentu apmaiņu. „ViA šajā pavasara semestrī uzņems jau 21 ārvalstu apmaiņas studentu (kopā ar franču studentu grupu). Ārvalstu studentu skaits pieaug, kas priecē, jo tas pozitīvi ietekmēs gan studiju kvalitāti, gan augstskolas starptautisko dimensiju,” pastāstīja L. Cvetkova.

ESME Sudria augstskola paredz studijas ārzemēs kā obligātu studiju daļu, un ViA ir viens no ārvalstu studiju posma partneriem, kas nodrošina studentiem piemērotu programmu angļu valodā.

Studentiem tiks nodrošināts kvalitatīvs atbalsts – gan latviešu studentu mentori, gan koordinators augstskolā. Tāpat Starptautiskā moduļa koordinatore Baiba Pāvule, kas ir arī franču valodas speciāliste, vadīs studentiem latviešu valodas un kultūras nodarbības, un ir gatava palīdzēt studentiem tīri sadzīviski, ja radīsies kādas starpkultūru vai valodas barjeras. Visi apmaiņas studenti dzīvos ViA studentu viesnīcā.

Franču studentu grupa Valmierā ieradīsies 1. februārī.

ESME (Ecole Spéciale de Mécanique et d’Electricité) Sudria augstskola ir viena no vadošajām Eiropas augstākās izglītības un pētniecības iestādēm ar specializāciju inženierzinātnēs un tehnoloģijās, izvietota Parīzē, Lionā un Lillē, to 1905. gadā nodibināja franču militārais inženieris Joahims Sudria (Joachim Sudria).	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016