Vidzemes Augstskolā dalās pieredzē par videi draudzīgu pasākumu organizēšanu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vidzemes Augstskolā dalās pieredzē par videi draudzīgu pasākumu organizēšanu

Ziņa pievienota - 09.10.2015

Ceturtdien, 8.oktobrī, Vidzemes Augstskolā notika biedrības “homoecos”: organizēts seminārs, kurā tika prezentēta rokasgrāmata par videi draudzīgu pasākumu rīkošanas vadlīnijām. Tajā Vidzemes reģiona pasākumu organizētāji, Vidzemes Augstskolas pārstāvji dalījās pieredzē par zaļajām iniciatīvām savā darbībā.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar videi draudzīgu pasākumu organizēšanas rokasgrāmatu, kuru biedrība “homo ecos:” veidojusi kopā ar Dānijas, Lietuvas un Latvijas vides aizsardzības organizācijām un pasākumu rīkotājiem.

Šāda rokasgrāmata latviešu valodā tapusi pirmo reizi, un mēs ceram, ka tā iedvesmos rīkoties citādi un rūpīgi pārdomāt pasākuma organizēšanas un norises laikā pieņemtos lēmumus. Reizēm šķietami mazi soļi ir ierosinošs sākums kaut kam lielākam,” stāsta biedrības “homo ecos:” vadītāja Santa Krastiņa.

Vidzemes reģiona pasākuma organizatori, pārstāvot tādas kultūras pasākumu norises vietas kā “Siltumnīca”, Valmiermuižas kultūras biedrība, pasākums “Vidzeme Fashion Show”, Valmieras pašvaldība un Vidzemes Augstskolas - pasniedzējs Andris Klepers, Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības vides virziena vadītājs Toms Treimanis un kultūras virziena vadītāja Vera Grāvīte, dalījās savā pieredzē par “zaļo” pasākumu organizēšanu.

Pasākumu veidotāji atzina, ka galvenais šķērslis padarīt pasākumu videi draudzīgu ir laika trūkums, un kā otrs iemesls tika minēti ierobežotie naudas līdzekļi, kas atvēlēti konkrētam pasākumam.

Seminārs organizēts projekta „Guidelines for Sustainable Event Management” ietvaros ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Vera Grāvīte

Vidzemes Augstskolas

Mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu asistente

​e-pasts: vera.gravite@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016