Vidzemes Augstskolā aizvadīta skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas studentu piedzīvojums Lietuvā
   Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” trešā kursa studenti 14.maijā devās pašu...
23.05.2017
Baltijas Startpautiskās vasaras skolas sertifikātus ieguvuši 16 komunikācijas un mediju studenti
Veiksmīgi noslēgusies jau 19. Baltijas Starptautiskā vasaras skola, Vidzemes Augstskolā (ViA) pulcējot 16 aizrautīgus...
22.05.2017
VALMIERA GLASS VIA atkārtoti nospēlē neizšķirti
Olainē svētdien, 21. maijā, tika aizvadīta komanda.lv 1.līgas futbola čempionāta spēle, kur savā starpā tikās VALMIERA...
22.05.2017
Aizvadīta VALMIERA GLASS VIA sezonas noslēguma preses konference
Vidzemes Augstskolā, pirmdien, 22. maijā, noslēdzot VALMIERA GLASS VIA basketbola kluba sesto sezonu notika pēc...
22.05.2017

Vidzemes Augstskolā aizvadīta skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference

Ziņa pievienota - 20.03.2017

Valmierā 17.martā norisinājās Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Tās ietvaros Vidzemes Augstskolā  tika aizstāvēti 96 skolēnu darbi no 19 Vidzemes reģiona izglītības iestādēm.

Konferencē prezentētie darbi tika izstrādāti 2016./2017. mācību gadā un iesniegti 23 sekcijās. Visvairāk darbi tika saņemti no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, kā arī Madonas Valsts ģimnāzijas.

Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, uzrunājot konferences dalībniekus, brīdināja, ka zinātne un zinātniska darbība var izraisīt atkarību, kā rezultātā būs vēlme nodarboties ar zinātni visu mūžu: “Zinātniekus vieno vēlme uzzināt un izzināt procesus vai izgudrot ko jaunu. Zinātne - tas ir dzīvesveids, tā ir prizma, caur kuru jūs lūkojaties uz dzīvi.”

Agnese Karaseva, studiju virziena “Komunikācija un mediji” direktore, atskatoties uz konferenci, stāsta, ka ir patīkami redzēt skolēnus pētām savu novadu, tematus, kas saistīti ar vidusskolēna skolu, kā arī ārpusstundu aktivitātēm, piemēram, darbu jauniešu pašpārvaldē. Savukārt citi komisijas locekļi atzinīgi izteikušies, ka daudzi darbi bijuši izstrādāti ļoti kvalitatīvi.

Konkursa mērķis ir padziļināt skolēnu pētnieciskās darbības prasmes dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, iesaistīt skolēnus pētnieciskajā darbībā, attīstīt prasmes patstāvīgi veikt pētnieciskus darbus, pilnveidot skolēnu prasmes iepazīstināt citus ar sava pētījuma rezultātiem un noskaidrot labākos pētījumus.       

Konferences noslēgumā komisijas vērtējumā 54 labākie darbi ieguva tiesības piedalīties konferences trešajā posmā – Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē, kas norisināsies Rīgā, laikā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 23. aprīlim.

LATVIJAS 41. VIDZEMES REĢIONA IZGLĪTOJAMO ZINĀTNISKĀ KONFERENCE No Vidzemes reģiona izvirzītie skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi apskatāmi ŠEIT!	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017