Vasarā students mācās, strādā vai atpūšas? | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Vasarā students mācās, strādā vai atpūšas?

Ziņa pievienota - 21.06.2012
student.JPG

Vasaras sezona jaunieša, vēl jo vairāk studenta dzīvē ir noslēpumains periods (tiesa, daļēji tāds ir viss gads). Tradicionāli studenta vasara sākas ap Līgo un Jāņu laiku, kad sesija ir aiz muguras. Tikmēr aktuāls kļūst jautājums: kas notiek ar studentiem vasarā?

Nereti cits ir apmaksāta darba meklējumos, cits meklē klusāku nostūri, kur baudīt atelpu no akadēmiskajiem darbiem, savukārt dažs labs pamanās apvienot lietderīgo ar patīkamo. Šoreiz aplūkosim, kādas iespējas ir Vidzemes Augstskolas studentam, kas vasaru izvēlas pavadīt tepat – pilsētā.

Šogad, tāpat kā iepriekš, Valmierā risināsies vasaras skola Erasmus IP: Environment Awareness. Communication. Interpretation. Visas lekcijas un semināri būs saistīti ar vides apziņu. Tiks pievērsta uzmanība dabas aizsardzības, ilgtspējīga biznesa un vides komunikācijas jautājumiem, skatīti veiksmīgi ilgtspējīgas darbības piemēri tūrisma un viesmīlības nozarē. Veselas divas nedēļas jaunieši no daudzām valstīm iepazīsies ar šīm tēmām. Šogad Erasmus intensīvajai programmai ir pieteikušies 40 studenti no astoņām valstīm — Latvijas, Igaunijas, Vācijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Turcijas, Grieķijas un Portugāles. Lekcijas vadīs pasniedzēji no valstīm, no kurām nāk paši dalībnieki. Līdz ar to visiem studentiem būs unikāla iespēja gūt starpkultūru pieredzi. Vasaras skola notiks no 29. jūlija līdz 12. augustam.

Neizpaliek arī sporta aktivitātes. Valmieras studentu vidū lakross ir kļuvis iecienīts sporta veids. Lai gan vasarā daudzi dodas uz mājām, šī sporta veida popularitāte jauniešu sabiedrībā sezonā pieaug, jo treniņi notiek ārā, līdz ar to ir daudz skatītāju, kas izrāda interesi par lakrosu un vēlas sākt spēlēt to.

Kas jādara studentam vasarā? Studentei MARIJAI ĀBOLIŅAI ir savs redzējums:

— Manuprāt, klasisks Vidzemes Augstskolas students vasaru pavada tepat Valmierā, jo šeit ir vide, kur savienojas pilsēta un lauki. Tiem studentiem, kuri izvēlējušies vasarā palikt Valmierā, ir iespēja intelektuāli atpūsties, apmeklējot teātri un kultūras centru, kur pastāvīgi notiek dažādi pasākumi, dinamiskās un līksmās atpūtas cienītājiem ir klubi, kur var lieliski izvingrināties uz deju plača. Tie, kuriem tuvs sports, var iesaistīties vasaras pasākumos, ko rīko «Eži». Jebkurā gadījumā riktīgs Valmieras students vasarā izbauda atelpu no akadēmiskās vides.

Kas attiecas uz strādāšanu vasarā, domāju, ka tas paliek paša studenta ziņā. Cilvēku raksturi un vēlmes ir dažādas, tāpēc nevar teikt, ka visiem būtu jāmeklē darbs vai arī visiem jāslinko. Daudz kas ir atkarīgs arī no blakus apstākļiem. Piemēram, ja finansiālais stāvoklis ļauj baudīt vasaru uz pilnu klapi, tad kāpēc lai to nedarīt?

Es esmu no tiem studentiem, kam vasarā izdodas gan pastrādāt, gan atpūsties. Manā ģimenē ir saimniecība, tāpēc lauku darbi vasaras mēnešos neizpaliek. Taču visus trīs skaistos vasaras mēnešus noteikti neveltīšu darbiem vien. Brīvajā laikā ar ģimeni un draugiem labprāt ceļoju un, ja būs iespēja, arī ārpus Latvijas robežām.

Autors: SINTIJA MASJUKA, ViA studente
Datums: 20.06.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Valmierietis

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016