Var pieteikties studiju stipendijām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Var pieteikties studiju stipendijām

Ziņa pievienota - 13.02.2013

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO katru gadu piešķir stipendijas četriem bez vecāku gādības palikušiem un studēt gribošiem jauniešiem. Izsludināta ikgadējā pieteikšanās šīm stipendijām, tā turpināsies līdz 1. aprīlim.

Piešķirot stipendijas jau divpadsmito gadu, atbalstīti 39 studenti, kas ieguvuši izglītību augstākās izglītības iestādēs Latvijā. ERGO līdz šim ir ziedojis jau 150000 latu, lai jaunieši visu studiju laiku saņemtu 100 latus mēnesī augstākās izglītības iegūšanai. 2001. gadā dibinātais ERGO stipendiju fonds stipendijas piešķir sadarbībā ar nodibinājumu «Vītolu fonds». Labdarības projekta iecere ir atbalstīt bāreņus, kuri uzauguši bez kāda no vecākiem un kuriem atbalsts ir nepieciešams visvairāk. Vairumam studentu nav iespējas atrast darbu vai apvienot to ar mācībām, vienlaikus uzturēt sevi un apmaksāt studijas.

Galvenie kritēriji stipendijas piešķiršanai ir labas sekmes vidusskolā un augstskolu iestājeksāmenos, aktīva sabiedriskā darbība un vēlme studēt. Liela nozīme vērtēšanas procesā ir jauniešu rakstītajai motivācijas vēstulei, pēc kuras iespējams vērtēt viņu skatījumu par dzīvi, dzīves apstākļiem un atbalsta nepieciešamību.

Pašlaik no visiem ERGO stipendiātiem studijas ir beiguši 23 jaunieši, tostarp seši absolvējuši maģistrantūru. Starp stipendiātiem ir gan ārsti un arhitekti, gan politologi, ekonomisti, pedagogi, psihologi un citu profesiju pārstāvji.

Potenciālie stipendiāti var izvēlēties dažādas studiju programmas atbilstoši savām interesēm un mērķiem. Sadarbības, t.i., studiju procesa laikā, protams, regulāri tiek vērtētas studentu sekmes. Pašlaik šo stipendiju saņem 16 jaunieši studijām Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, Vidzemes Augstskolā un citviet.

Stipendijai katru gadu var pieteikties valsts apgādībā esoši bāreņi, kuri uzņemti kādā no Latvijas valsts augstskolām pilna laika studiju programmā. Uz palīdzību var pretendēt ne vien pirmo, bet arī otro, trešo un ceturto kursu studenti, kā arī topošie maģistranti. Stipendiju iespējams saņemt gan bakalaura, gan maģistra studijām jebkurā studiju programmā.

Nodibinājuma «Vītolu fonds» mājaslapā www.vitolufonds.lv var iegūt sīkāku informāciju par pieteikšanos stipendijai.

Autors: Inese Kronberga
Datums: 13.02.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016