Valmierieši sajūsmināti par Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieku koncertu pilsētas svētkos | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmierieši sajūsmināti par Starptautiskās Vasaras skolas dalībnieku koncertu pilsētas svētkos

Ziņa pievienota - 12.08.2013

Skanot gan portugāļu dzejai, gan Polijas himnai, Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas (BISS) dalībnieku koncerts pulcēja ievērojamu skaitu valmieriešu un pilsētas viesu uz dziesmu un deju koncertu. Vērot priekšnesumu bija ieradušies vairāk kā 200 cilvēku, kuri ne tikai ar interesi skatījās, bet arī dziedāja līdzi dziesmām un šūpojās deju ritmos. Nacionālo priekšnesumu koncerts BISS ietvaros ir tā aktivitāte, kas arī citus gadus ir piesaistījusi vislielāko interesentu uzmanību.

Koncertā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku, pārstāvot 17 Eiropas un Āzijas valstis, tajā skaitā Vāciju, Portugāli, Itāliju, Turciju, Slovēniju, Lietuvu un citas. Jaunieši, ceļojot uz Latviju, koferos bija atraduši vietu arī saviem nacionālajiem tērpiem. Īpašu sajūsmu skatītājos izraisīja vācu meiteņu uzstāšanās, kuru tērpi tiek vilkti uz „Oktoberfest” festivālu. Priekšnesumu laikā notika balsojums „Skatītāju simpātija”, kura rezultāti liecina – vācu meiteņu atraktivitāte, svārciņi un korsetes iepatikušās arī valmieriešiem.

Dace, kura kopā ar ģimeni apmeklēja jauniešu uzstāšanos, pastāstīja, ka nekad iepriekš nebija redzējusi uzbekistāņu tautas deju: „Man nebija ne jausmas, kā dejo uzbekistāņi. Meitenēm arī tik skaisti tērpi! Tās dejas tādas nedaudz austrumnieciskas, koķetas, pierasts pie mūsu „Tūdaliņ, tagadiņ”, kur visi kopā ar puķainiem vainadziņiem, bet, nu, šis bija pilnīgi kaut kas cits. Prieks, ka jaunieši brauc uz Latviju, rāda savas dziesmas un dejas, liekas, ka aiziešu mājās un Youtube paskatīšos vairāk par tiem deju soļiem, man iepatikās!”

 „Man vislabāk patika spāņu pāris, viņi tik sirsnīgi dziedāja to mīlas dziesmu viens otram,” par Marijas un Karlosa uzstāšanos izteicās pensionārs Jānis. Savukārt Marija atzina, ka pirms tam nebija uzstājusies tik lielas auditorijas priekšā, tāpēc nelielais uztraukums esot ietekmējis dziesmas skanējumu, tomēr skatītāju aplausi liecināja, ka atvērtība un sirsnība ir svarīgāka par vokālajām dotībām. To pierādīja arī malaizietis Azlī, kuram uzstāšanās laikā palīdzēja arī viena no Vasaras skolas organizatorēm Baiba Auniņa, piedziedot viņam malaiziešu valodā dziesmā par mēnesi, kuru ielenkušas zvaigznes.

Paralēli studijām Vasaras skolā, jauniešiem bija uzdots sagatavot priekšnesumu, lai parādītu savu valsti un kultūru kā daļu no pasaules kultūras mantojuma. Pasākuma mērķis bija ieinteresēt gan valmieriešus, gan citus BISS dalībniekus par dažādu valstu kultūras tradīcijām, paplašināt redzesloku un veicināt starpkultūru komunikāciju. Koncerta beigās visi dalībnieki kāpa uz skatuves, lai latviešu valodā apsveiktu pilsētu: „Sveiciens Valmierai!”.

BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tiek nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tiek īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros.

 

Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas SA konsultante
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
http://biss.va.lv
Facebook konts: Baltic International Summer School
Twitter @ViA_eng	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016