Valmieras puikām 125. dzimšanas diena | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmieras puikām 125. dzimšanas diena

Ziņa pievienota - 26.11.2014

4. decembrī Valmieras Integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas autoram- rakstniekam Pāvilam Rozītim, kuram  1. decembrī apritēs 125 gadi.

Par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau sesto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks atzīmēta Valmieras puiku diena.

Plkst. 11:00 tiksies pilsētas skolu 9. klašu puiši, pasākumā „Valmieras puikas pēc 100  gadiem”. Tikšanās ar Ingrīdu Zīriņu- Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāju, kas stāstīs par Valmieras puiku takām, kā arī saruna par vīrišķību un atbildību ar Sandri Brālēnu- atvaļinātu pulkvežleitinantu, Beverīnas novada deputātu.

Taču plkst. 18:00 vakara pasākums „Mēs veidojam citu laiku”. Ingrīdas Zīriņas stāsts par romāna „Valmieras puikas” atainoto laiku, improvizācijas teātra – ViA GARS uzstāšanās un muzikāla vakarēšana kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem. Uz pasākumu aicināti visi interesenti!

Pāvila Rozīša autobiogrāfiskais romāns „Valmieras puikas” stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvēs. Notikumi risinās pirms 1905. gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016