Valmieras pilsētas svētku noskaņā noslēdzas 18. Baltijas Starptautiskā vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Improvizācijas vakars Tautas Harmonijas Centrā
     Sagaidot pavasari, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris „ViAGars” organizē improvizācijas vakaru, lai...
27.03.2017
Notikusi pirmā jaunā sasaukuma Senāta sēde
Vidzemes Augstskolā 22. februārī notika Satversmes sapulces Senāta vēlēšanas, savukārt šo trešdien, 22. martā, notika...
24.03.2017
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvada pirmo LBL2 izslēgšanas spēli
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trešdien, 22.martā, aizvadīja pirmo, LBL2 astotdaļfināla izslēgšanas spēli....
24.03.2017
Piedzīvojumu erudīcijas spēle VISTĒRIJA atgriežas ar jauniem pārsteigumiem
     Vidzemes Augstskolā sestdien, 22.aprīlī, norisināsies piedzīvojumu erudīcijas spēle “Vistērija” – veids, kā...
24.03.2017

Valmieras pilsētas svētku noskaņā noslēdzas 18. Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Ziņa pievienota - 17.08.2016

Noslēgusies Baltijas Starptautiskā vasaras skola (BISS), kas šogad Vidzemes Augstskolā (ViA) jau 18. gadu pulcēja studentus un pasniedzējus no septiņām dažādām pasaules valstīm programmā „Starptautisko tūrisma un pasākuma vadība/ITEM”. Vasaras skolas laikā studenti iepazinās ar vietējām tradīcijām un kultūru, kā arī  lekcijās un praktiskajos darbos izzināja tūrismu un pasākumu vadību Latvijā un Igaunijā.

„Baltijas starptautiskā vasaras skola ir nozīmīgākā šāda iniciatīva Latvijā, kas norisinās jau 18 gadus un pulcē iniciatīvas bagātus un talantīgus studentus no dažādām pasaules valstīm ar mērķi dot devumu reģionālai attīstībai. Nemainīga tradīcija arī pašu akadēmiskajiem spēkiem piepulcēt docētājus no kaimiņu Baltijas valstīm, Lielbritānijas, Šveices u.c.”, atklāj vasaras skolas programmas satura veidotājs Andris Klepers.

Studijās un praktiskajos darbos pie ārvalstu un vietējiem pasniedzējiem, kā arī nozares profesionāļiem, studentu uzmanība galvenokārt tika pievērsta tūrismam un pasākuma vadībai, lai veiktu datu analīzi un izpēti par to vai var apvienot divus Valmieras pilsētas pasākumus – Valmieras vasaras teātra festivālu un Valmieras pilsētas svētkus.

„Vasaras skolas studentu pētījuma mērķis bija vērtēt publisko pasākumu sociālo un ekonomisko ietekmi, izmantojot dalību Valmieras teātra festivālā un Valmieras pilsētas svētkos. Tika salīdzināti abu pasākumu mērķi, to ieguldīto publisko līdzekļu atdeve gan vietējai sabiedrībai, gan pilsētas izaugsmei. Skaidrs, lai veiktu kvalitatīvu pētījumu par šiem jautājumiem – vajadzīgi lielāki resursi un ilgāks laika posms. Tomēr arī pilnas nedēļas aktīva izglītošanās un oriģinālais pētījums sniedza vairākus vērtīgus secinājumus un norādes par attīstības virzieniem, pat ieskicējot divus dažādu abu publisko pasākumu attīstības scenārijus. Publiski tas jau tika apspriests ar pilsētas TIC, taču pētījumu papildināšu ar vēl vairāk argumentiem un plānojam tā apspriešanu visu iesaistīto pušu lokā.,” atzīst Andris Klepers.

Šogad vasaras skola norisinājās no 5.augusta līdz 14.augustam.

Kopš 1999. gada BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Tā tiek organizēta ar VIAA – Valsts izglītības attīstības aģentūras, kas finansē 7 stipendiātu dalības maksu,  maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" , Valmieras pilsētas pašvaldības un Vidzemes Augstskolas finansiālu atbalstu. Kopumā tajā ir piedalījušies 597 dalībnieki no 65 valstīm. Lielai daļai dalībnieku šī pieredze radījusi interesi par Latviju un Baltijas valstīm.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017