Valmierā zināšanas papildinās 13 valstu studenti | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmierā zināšanas papildinās 13 valstu studenti

Ziņa pievienota - 20.07.2012
biss-skats.JPG

Pirmdien, 30.jūlijā, plkst.19:00 Valmieras viesnīcā “Wolmar” tiks atklāta Vidzemes Augstskolas rīkotā 14. Baltijas Starptautiskā vasaras skola (BISS). Projektā piedalīsies 50 studenti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Vācijas, Nīderlandes, Portugāles, Grieķijas, Turcijas, Uzbekistānas, Azerbaidžānas, Ķīnas, Slovēnijas.

Pirms atklāšanas ceremonijas visi dalībnieki atstās "savas pēdas nospiedumu" studentu dienesta viesnīcā Zvejnieku ielā 13 – viņiem būs iespēja apgleznot studentu dienesta viesnīcas sienas ar vasaras skolas saistītu tematiku. Tajā pašā laikā tiks atklāta Erasmus studentu fotogrāfiju izstāde, kas ir veltīta Erasmus 25.jubilejai. Izstādē būs iespējams aplūkot Vidzemes Augstskolas (ViA) studentu uzņemtās fotogrāfijas laikā no 2006. līdz 2012.gadam, atrodoties studijās vai praksē ārvalstīs.

Vasaras skola notiks no 29.jūlija - 12.augustam. Divu nedēļu laikā plānotas gan nodarbības Vidzemes Augstskolā, gan mācību ekskursijas uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, Gaujas Nacionālo parku un Ķemeru nacionālo parku. Lekcijas vadīs gan viesi no ārvalstu sadarbības augstskolām, gan Vidzemes Augstskolas lektori.

Valmieras iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties Vasaras skolas aktivitātēs. Otrdien, 31.jūlijā, ir paredzēts ģimeņu vakars, kuram pieteikties ir aicināts ikviens Valmieras vai tuvākās apkārtnes iedzīvotājs. Tas ir veids, kā ārzemju jauniešiem sniegt priekšstatu ar latviešu ģimeni, viņu tradīcijām. Savukārt, piektdien, 3.augustā, Valmieras pilsdrupu estrādi pieskandinās vasaras skolas dalībnieki, rādot savas kultūras raksturīgāko dziesmu vai deju.

Valmierā paralēli notiks divas programmas. Viena no tām ir ar Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas finansiālu atbalstu realizētā Erasmus intensīvā programma "Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija". Otra programma ir "Izzini un piedzīvo Baltijas valstis: dabas, kultūras un spa tūrisms", kura tiek realizēta sadarbībā ar Tartu Universitātes Pērnavas koledžu.

Kopš 1999.gada Baltijas Starptautiskā vasaras skola ir tradicionāla vasaras programma, kas katru gadu norisinās ViA. Kopumā ir piedalījušies vairāk kā 300 dalībnieki no dažādām valstīm. Lielai daļai šī pieredze radījusi interesi par Latviju un Baltijas valstīm.

Papildu informācija:
Vineta Pūce,
Erasmus IP „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.” vadītāja
E-pasts: vineta.puce@va.lv
Tālrunis: +371 26182255

Informāciju sagatavoja:
Dita Dzene,
Baltijas Starptautiskā vasaras skolas
Sabiedrisko attiecību menedžere
E-pasts: dita.dzene@va.lv
Tālrunis: +37126150223

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016