Valmiera studenta acīm | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmiera studenta acīm

Ziņa pievienota - 25.07.2012
gaujas-tramvajs.jpg

Atgriežoties no ceļojuma dzimtajā Valmierā, acis priecājas par pilsētas vidi, tās bagāto dabu. Man ļoti patīk sakoptās ielas un zaļā zona, patīk pilsētas attīstība — jaunbūvētais tilts, kuru tik ļoti gaida valmierieši, jo pārvietošanās uz otru krastu pāri Gaujai ir ļoti nozīmīga, it īpaši studentiem, kuri no pilsētas centra dodas uz augstskolu. Valmierā viss šķiet tuvu, centrā atrodas gan kinoteātris «Gaisma», gan drāmas teātris, «Valleta», kurā savukārt jauniešu iemīļotā ātrā ēstuve «Hesburgers», netālu no Sv. Sīmaņa baznīcas arī laivu piestātne ar Gaujas tramvaju.

Deju cienītājiem ir liela naktsklubu izvēle, kuros ar jauku kompāniju var pavadīt nedēļas nogales vakarus, visiemīļotākie un apmeklētākie naktsklubi ir «Multiklubs» un «Tinte»: studentus pievelk labā mūzika, kā arī dejas līdz pašam rītam. Tiem, kuriem patīk sportot, ir iespēja izsportoties gan sporta zālēs, gan Daliņa stadionā. Stadions priecē ar savu attīstību, jo tajā pieejami tādi pakalpojumi kā pirts, baseins, kāpšanas siena un citas aktivitātes. Ir arī iespēja pabūt dabā un klausīties, kā tek Gauja, apmeklēt krācītes un citas vietas pie upes.

Protams, ir arī vietas, kuras es vēlētos uzlabot Valmierā, piemēram, restaurēt Vecpuišu parku, kur kādreiz bija patīkami pavadīt laiku gan pieaugušajiem, gan arī bērniem, sēžot uz soliņa un lasot, vai satikties ar draugiem. Droši vien katrs arī vēlētos pārvietoties pa izremontētām ietvēm un sakoptiem celiņiem.

Arina Andrejeva, Vidzemes Augstskolas studente:

Man patīk Valmieras daba, konkrēti — parki, jo tur var pastaigāties gan ar draugiem, gan ar bērniem, gan ar dzīvniekiem. Nepatīk tas, ka Valmiera nav tīra, šovasar biju Gulbenē — tur pilsēta ir daudz tīrāka. Ko es vēlētos citādi? Kaut ko interesantu, piemēram, foto stūrīšus pilsētā, kuros varētu veidot jaukas bildes.

Tas, kas mani iepriecina, ir Valmieras atraktīvie un atsaucīgie iedzīvotāji, kuri pievelk, man ar viņiem gribas komunicēt. Centrā pie «Valletas» vienmēr ir interesanti rotājumi un valmierieši labprāt pie tiem bildējas, taču šoreiz man liekas, ka rotājumi nav tik spilgti, lai es varētu pateikt: — Oho! Cik kreatīvi!

Agnese Beikule, Vidzemes Augstskolas studente:

Valmierā patīk tas, ka tā ir klusa, salīdzinot ar Rīgu, šeit ir mežs, kur valmierieši var pastaigāties, kā arī krācītes, kur var pasēdēt. Lieliski ir tas, ka visur var aiziet kājām, iepriecina, ka centrs tiek izrotāts svētkos un pilsētā šovasar ir redzamas puķes, ceļi ir bruģēti un velosipēdistiem ir savs celiņš, pa kuru pārvietoties.

Valmierā nepatīk tas, ka nav daudz izklaides vietu, trūkst, piemēram, boulinga, atrakciju parka bērniem. Brīvdabas pasākumi pārsvarā notiek estrādē, bet man liekas, ka balles un Jāņu līgošana būtu daudz ērtāka Pauku priedēs. Vēlētos, lai pulciņi, kādi agrāk darbojās «Vindā», būtu arī tagad pieejami par pieņemamu cenu, ļoti interesētu tieši aerobikas nodarbības par pieņemamu, nevis nesamērīgi augstu cenu.

Iepriecē tas, ka Valmiera ar katru gadu kļūst skaistāka un sakoptāka, tiek uzlabots ielu stāvoklis, notiek dažādi pasākumi un katru gadu — balonu festivāls, kas būs arī šonedēļ. Rotājumi centrā pie «Valletas» ļoti patīk, tas ir kaut kas jauns un neredzēts oriģinālajās Valmieras krāsās — zilā un dzeltenā.

Par spīti trūkumiem, kas neapšaubāmi piemīt jebkurai pilsētai pasaulē, valmierieši tomēr savējo vienmēr mīlēs un sauks par labāko, par mājām. Tāpat arī ViA studenti, kuri, lai gan ieradušies šeit mācīties no dažādām Latvijas pilsētām, ar laiku iemīl Valmieru — gluži kā savas otrās mājas.

Autors: MAIJA MALIŠEVA, ViA studente
Datums: 25.07.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Valmierietis

Foto: Jānis Bušmanis "Pa Gauju tramvajs peld" fotokonkurss.va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016