Valmierā notiks starptautiska vides apziņas jautājumiem veltīta vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmierā notiks starptautiska vides apziņas jautājumiem veltīta vasaras skola

Ziņa pievienota - 12.06.2012
BISS01-32.JPG

Vidzemes Augstskolā (ViA) no 29.jūlija līdz 12.augustam pašmāju un ārvalstu studentiem tiek piedāvāta iespēja padziļināt zināšanas par vides jautājumiem pie dažādu valstu profesionāļiem.

„Jau trešo gadu strādājam ar tēmu „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.”, bet katru gadu tiek izcelts īpašs akcents. Šogad sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi Baltijas Starptautiskās vasaras skolas (angļu valodā Baltic International Summer School, turpmāk BISS) dalībnieki tiks aicināti svinēt Latvijas dabas aizsardzības 100.gadadienu. Piemēram, viens no studentu uzdevumiem būs sagatavot apsveikuma plakātus no savas valsts senākās aizsargājamās dabas teritorijas Latvijas senākajam, 1912.gadā dibinātajam Moricsalas dabas rezervātam,” stāsta programmas vadītāja Zane Kalniņa.

Savukārt, pagājušā gada vasaras skolas dalībnieks un ViA students Klāvs Vasiļevskis norāda, ka „tā ir lieliska iespēja atpūsties starptautiskā vidē tepat Valmierā, iepazīt citu kultūru un tautību atšķirības, sazināties svešvalodās un vienlaikus apskatīt Vidzemes skaistākās vietas”.

Ar Eiropas Komisijas atbalstu rīkotajā Erasmus intensīvās programmā –„Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.” un sadarbībā ar Tartu Universitātes Pērnavas koledžu īstenoto programmu „Izzini un piedzīvo Baltijas valstis: dabas, kultūras un SPA tūrisms” divu nedēļu laikā plānotas lekcijas, mācību ekskursijas un semināri, kurus vadīs lektori no Latvijas, Igaunijas, Vācijas, Nīderlandes, Portugāles, Grieķijas un Turcijas.

Arī ikvienam Valmieras iedzīvotājam un ViA darbiniekam būs iespēja iesaistīties BISS aktivitātēs – ģimeņu vakarā 31.jūlijā, kā arī nacionālo dziesmu un deju sarīkojumā Valmieras pilsdrupās augusta pirmajā nedēļas nogalē. Ģimeņu vakaram ir aicinātas pieteikties Valmieras ģimenes, kas vēlas pavadīt jauku pēcpusdienu kopā ar ārvalstu studentiem.

Kopš 1999.gada BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Kopumā tajā ir piedalījušies vairāk nekā 300 dalībnieki no dažādām valstīm. Lielai daļai dalībnieku šī pieredze radījusi interesi par Latviju un Baltijas valstīm.

Papildu informācija:
mājas lapā http://biss.va.lv/
Youtube kanālā: Balticinternational
Twitter konts: biss_2012
Facebook konts: Baltic International summer school
Informāciju sagatavoja:

Dita Dzene
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas
sabiedrisko attiecību menedžere
Tālrunis:+37126150223
E-pasts: dita.dzene@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016