Valmierā notiks konference „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Valmierā notiks konference „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei”

Ziņa pievienota - 15.04.2013

Vidzemes plānošanas reģions jau vairāk kā gadu darbojas projektā „Mazo un vidējo uzņēmumu attīstība veselības aprūpes nozarē” (Health4Growth), ar kura palīdzību meklē veidus, kā savā starpā sadarboties veselības aprūpes iestādēm no valsts, privātā un nevalstiskā sektora. Viens no reģiona labās prakses piemēriem sadarbības jomā ir Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klasteris, kā veiksmīga sadarbības forma starp uzņēmējiem un pētniekiem. Lai veicinātu ciešāku sadarbību starp visām iesaistītajām pusēm, 19. aprīlī Vidzemes Augstskolā notiks konference „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei”.   

Konferences mērķis ir rast iespējas, kā veicināt mazo un vidējo uzņēmēju izaugsmi, piedāvājot kvalitatīvus produktus un pakalpojumus veselības veicināšanā un uzlabošanā. Tāpat būtiski ir stiprināt  sadarbību starp organizācijām no uzņēmējdarbības, valsts un pašvaldību sektora. Savstarpējā sadarbība ir svarīgs priekšnosacījums sekmīgai uzņēmējdarbības vides attīstībai veselības aprūpes nozarē. Liela nozīme veselības veicināšanai ir arī augstvērtīgai un veselīgai pārtikai, kuras ražošanas attīstība uzņēmumu un reģiona izaugsmei ir viens no Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalībnieku sadarbības mērķiem.        

Konferences dalībniekiem būs iespēja apspriest, ko mazie un vidējie uzņēmēji varētu piedāvāt un kā attīstīt savu produkciju un pakalpojumus, lai paaugstinātu veselīgā dzīvesveida pieprasījumu Vidzemē un plašākā mērogā. Tāpat norisināsies diskusija, kas būs veiksmīgs pamats sabiedrības veselības stratēģijas izstrādei reģionā.          

Konferences temati:

  • Sabiedrības veselības situācijas raksturojums Latvijā un Vidzemē; 
  • Klasteru loma reģionu ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā;          
  • Vidzemes pašvaldības pieredze sabiedrības veselības jautājumu aktualizēšanā un risināšanā;
  • Veselīgs uzturs un pārtika – uzņēmēju un pētnieku sadarbība produktu izstrādē;
  • Veselības aprūpes pakalpojumu attīstība  un komercializācijas iespējas Vidzemē.

Par konferences galvenajiem tematiem runās Veselības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Vidzemes slimnīcas, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas un Amatas novada pašvaldības pārstāvji.

Pasākumā īpaši aicināti piedalīties mazie un vidējie uzņēmēji, kuri darbojas veselības attīstības, veselīgas pārtikas, rehabilitācijas un citās ar veselības pakalpojumiem saistītās jomās. Lai novērtētu Vidzemes ražotāju veselīgas pārtikas piedāvājumu, pēc konferences notiks neliela Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalībnieku produkcijas degustācija. 

Dalība konferencei „Starpnozaru sadarbība veselīgai Vidzemei” jāpiesaka līdz 16. aprīlim, reģistrējoties šeit. Konferences darba kārtība pieejama šeit.              

Projektu „Health4Growth” līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un to realizē Starpreģionu sadarbības programmas „Interreg IVC” ietvaros.           

Papildu informācija:
Kristaps Ročāns, ES struktūrfondu informācijas centra Tehniskās palīdzības projekta 2012.-2013. gadam speciālists,
e-pasts: kristaps.rocans@vidzeme.lv.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016