„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmo reizi LBL2 finālā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskolas studentu piedzīvojums Lietuvā
   Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” trešā kursa studenti 14.maijā devās pašu...
23.05.2017
Baltijas Startpautiskās vasaras skolas sertifikātus ieguvuši 16 komunikācijas un mediju studenti
Veiksmīgi noslēgusies jau 19. Baltijas Starptautiskā vasaras skola, Vidzemes Augstskolā (ViA) pulcējot 16 aizrautīgus...
22.05.2017
VALMIERA GLASS VIA atkārtoti nospēlē neizšķirti
Olainē svētdien, 21. maijā, tika aizvadīta komanda.lv 1.līgas futbola čempionāta spēle, kur savā starpā tikās VALMIERA...
22.05.2017
Aizvadīta VALMIERA GLASS VIA sezonas noslēguma preses konference
Vidzemes Augstskolā, pirmdien, 22. maijā, noslēdzot VALMIERA GLASS VIA basketbola kluba sesto sezonu notika pēc...
22.05.2017

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmo reizi LBL2 finālā

Ziņa pievienota - 20.04.2017

 

            „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”  otrdien, 18.aprīlī, aizvadīja LBL2 mājas spēli pret BK „Ķekavu”. Abas komandas cīnījās otrās divīzijas pusfinālā, kur iekļūšanu finālā veido divu uzvaru summas. Iepriekšējā izbraukuma mačā, valmierieši guva pirmo uzvaru ar 84:72. Arī šo cīņu, Vidzemes Augstskolas studenti, noslēdza ar uzvaru (79:75), garantējot sev vietu finālā. Šī būs pirmā reize, kad komanda piedalīsies LBL2 finālā.

            Pirmā ceturtdaļa ieskās ar viesu agresīvu aizsardzību. Sekmīgi savācot atlēkušās bumbas, pretinieki jau ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā ar 0:6. Pēc R. Mihailova rezultatīvās piespēles J. Engeram, valmierieši guva pirmos punktus. Pēc R. Mihailova trīs punktu metiena realizācijas, mājinieki bija atspēlējušies līdz neizšķirtam ar 8:8. Turpmāko ceturtdaļu, komandas cīnījās punkts punktā, taču vadībā bija laukuma saimnieki. Pēdējas ceturkšņa sekundēs N. Miezis veica precīzu divu punktu metienu, panākot tikai viena punkta pārsvaru valmieriešiem (19:18).

            Otrajā ceturtdaļā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti nereti atstāja brīvus pretinieku spēlētājus, ko sekmīgi izmantoja BK „Ķekava”. Līdz ar to pirmo ceturtdaļas laiku, pretinieki bija vadībā. Tomēr pēc J. Engera rezultatīvās piespēles R. Ermansonam un M. Riekstiņam, komanda atguva pārsvaru. Pirmais spēles puslaiks gan noslēdzās par labu pretiniekiem, jo N. Saknīša rezultatīvais divu punktu guvumus un N. Mieža precīzie soda metieni panāca 33:35.

            Trešajā ceturtdaļā viesi bieži vien pārtvēra pretinieku uzbrukuma bumbas, turpinot audzēt gūto pārsvaru līdz 33:40. Mājinieki cīnījās par uzbrukuma iespējām, taču nesekmīgi realizēja metienu no tuvas un tālas distances. Tikai uz ceturtdaļas beigām komandai izdevās pievilkt spēli līdz 47:50 un pēc R. Apsīša divu punktu metiena, trešā ceturtdaļa noslēdzās ar +1 valmieriešiem (53:52).

            Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas aizvadīja spraigu un agresīvu cīņu par uzvaru. Tablo nemitīgi ziņoja par neizšķirtu līdz pat 69:69. Tad pretinieku spēlētājs N. Miezis veica rezultatīvu piespēli N. Saknītim, gūstot vadību BK „Ķekavas pusē” ar 69:71. Pēc T. Kohanova rezultatīvajiem trīs un divu punktu, kā arī soda metiena, pārsvaru atguva laukuma saimnieki (75:71), taču tad N. Miezīša trīspunktu metiena realizācija piedzina rezultātu līdz 75:74. Pēdējos mača punktus guva O.Grīnbergs ar rezultatīvu trīs punktu un soda metienu, kā arī precīzu soda metienu veica A. Čavars. Mačs noslēdzas ar skaļām ovācijām un līdzjutēju gavilēm par „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” gūto uzvaru ar 79:75.

            „Sajūtas ir lieliskas un ja ne visus, tad lielāko daļu basketbolistus varu apsveikt ar pirmo iekļūšanu LBL2 finālā. Neskatoties uz to, priekšā vēl pāris nedēļu smags darbs, lai sekmīgi sagatavotos finālam, kā saka, viss ir tikai sācies. Atskatoties uz aizvadīto maču, tad var redzēt, ka pirmajā puslaikā pretinieki izcīnīja 10 bumbas pie mūsu groza. Tas ir krietni par daudz, bet otrajā puslaikā vien 4. Tā arī bija sērijas lielākā kļūda, jo pretinieki ir smagāki un fiziski spēcīgāki, līdz ar to mums bija grūti viņus noturēt, taču puiši parādīja, uz ko ir spējīgi un nežēlojot sevi, cīnījās par uzvaru”, „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” treneris Roberts Zeile par aizvadīto cīņu.

„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Engers 26+5ab+4rp, Grīnbergs 15+7ab, Kohanovs 9, Riekstiņš 8, Dubults 6+11ab, Mihailovs 5, Ermansons 4, Apsītis 3, Vēveris 2, Ivanovs 1

BK „Ķekava”: Miezis 30+8ab+7rp, Saknītis 13+7ab, Čavars 11+6ab, Āre 7, Šteinbergs 6, Gundegs 5+5rp, Jašuks 3

Informāciju sagatavoja:

Anžela Geļjanu	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017