Uzzini par iespējām inovāciju infrastruktūras centros | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Uzzini par iespējām inovāciju infrastruktūras centros

Ziņa pievienota - 18.08.2015

Š. g. 20. augustā Vidzemes Augstskolas jaunajā inženierzinātņu kompleksā (Tērbatas ielā 10, Valmierā) 123. telpā pulksten 15:00 norisināsies Latvijas uzņēmumu pieprasījuma/piedāvājuma izpētei veltīts informatīvs pasākums. Tā mērķis ir iesaistīt uzņēmējus inovācijas attīstību veicinošā aktivitātē, kas rezultēsies ar tehnoloģiju attīstības un inovācijas infrastruktūras centru izveidi biznesa un zinātnes sadarbībai.

Pasākuma ietvaros jaunie eksakto jomu zinātnieki vēstīs par projekta mērķiem un prezentēs Latvijas uzņēmēju aptaujai izstrādāto anketu. Pēc pasākuma iespējamas individuālas tikšanās par sadarbību jaunu produktu izstrādē.

„Kombinējot anketēšanu un sarunas ar uzņēmējiem, un ņemot vērā apkopoto informāciju, mēs  izveidosim tehnoloģiju attīstības un inovāciju infrastruktūras centrus, zinātnieku un uzņēmēju sadarbība dos būtisku ieguldījumu tautsaimniecībai, tie būs reāli ieguvumi”, uzsvēra LU rektors Indriķis Muižnieks šai aktivitātei veltītajā informatīvajā pasākumā š. g. 22. maijā, Eiropas Savienības mājā, Rīgā. Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš akcentē: "Bez sabiedriska pienesuma un labuma jebkura zinātniska un akadēmiska darbība agri vai vēlu zaudē jebkādu jēgu. Zināšanu pārnese, tautsaimniecības izaugsmes veicināšana ir mūsu prioritātes, un mēs izmantosim visas iespējas un ceļus šo prioritāšu īstenošanai."

Informācijai:

Atbilstoši Latvijas Pētniecības un inovāciju stratēģiskās padomes (LPISP) dotajam uzdevumam ir uzsākta inovāciju infrastruktūras klasteru priekšizpēte ar mērķi sadarbībā ar Latvijas zinātniskajām institūcijām izveidot tehnoloģiju attīstības un inovācijas infrastruktūras centrus Latvijā šādos viedās specializācijas virzienos, kuros apvienojušies 85% no zinātniskajām institūcijām Latvijā:

  • BioPharmAlliance biomedicīnā un farmācijā;
  • NanoTechEnergy materiālzinātnēs, enerģētikā, radiācijas ķīmijā un šķidro metālu tehnoloģijās;
  • BaltSmartTech viedajās inženierzinātnēs un IKT;
  • Bioekonomika vietējo resursu ilgtspējīga izmantošana.

Kopumā Inovāciju infrastruktūras klasteru priekšizpētes darba grupa anketēs vismaz 500 Latvijas uzņēmumus. Aptauja turpināsies līdz šā gada vasaras beigām, tādēļ ikviens uzņēmējs aicināts iesaistīties. Anketa pieejama internetā, biedrības BIRTI mājaslapā: http://www.birti.eu/lv/aptaujas-anketa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016