Uzņēmējdarbības apgūšana internacionālā gaisotnē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Uzņēmējdarbības apgūšana internacionālā gaisotnē

Ziņa pievienota - 12.06.2012
simulation.JPG

No 5. līdz 8. jūnijam Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās starptautiska uzņēmējdarbības spēle, kurā piedalījās studenti, absolventi un profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes un Bulgārijas. Lai uzzinātu pasākuma būtību un norisi, uz interviju aicinājām vienu no spēles dalībniecēm — ViA 3. kursa studenti Ievu Reliņu.

ViA mērķtiecīgi attīsta starptautisku darbību, piedaloties dažādos internacionālajos projektos un pasākumos. Pastāsti, ar ko īpašu ViA ir pazīstama starptautiskā uzņēmējdarbības spēle jeb interaktīvās sacensības.

— Tā ir spēle jeb sacensības, kurās 30 studenti no sešām dažādām valstīm izmanto savā augstskolā iegūtās teorētiskās zināšanas praktiski, veidojot menedžmenta stratēģiju. Visa pamatā ir ideja. Respektīvi, studenti, saliekot galvas kopā, izdomā kaut ko inovatīvu un soli pa solim cenšas šo ideju simulācijas veidā padarīt tuvāku realitātei. Var teikt, ka šīs spēles mērķis ir pilnveidot uzņēmuma vadības prasmes, darbu komandā, stratēģisko plānošanu un citas būtiskas uzņēmējdarbības vadības iemaņas.

Tas izklausās pēc pamatīga un darbietilpīga plānošanas procesa. Cik ilgi risinājās sacensības, un kādi ir galvenie jautājumi, uz kuriem koncentrējāties?

— Tā kā tas ir starptautisko sacensību fināls, šoreiz viss ilga četras dienas. Pirmajā dienā tika ģenerēta stratēģija, kādā veidā dabūt atpakaļ virs ūdens kaut ko līdz šim jau esošu, taču nefunkcionējošu. Par piemēru, grupa, kurā biju es, pirmajā sacensību dienā veidoja menedžmenta stratēģiju SPA medicīnas viesnīcai. Mēs domājām, ko vēlamies pārveidot viesnīcā un tās darbībā. Citiem vārdiem sakot, lēmām, ko ņemam ārā, un domājām, kas ir tas jaunais, ko liksim klāt jau esošajam. Tāpat pirmajā dienā tika izdomāts viesnīcas jaunais nosaukums un logo. Otrā diena tika veltīta finanšu jautājumiem. Trešajā dienā domājām par menedžmenta aktivitātēm un ceturtajā plānojām mārketinga un reklāmas pasākumus.

Kādā veidā tikāt sadalīti grupās?

— Pavisam bija astoņas komandas pa trim cilvēkiem katrā grupā. Sākumā domājām, ka tiksim sadalīti pa valstīm, respektīvi, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes u.c. valstu komandas, taču tā nebija. Rezultātā grupās bija studenti no dažādām valstīm. Manā grupā bija studentes no Igaunijas un Nīderlandes. Var teikt, ka grupas sastāvs bija internacionāls.

Vai tikāt arī kaut kā vērtēti?

— Jā, mūs vērtēja dažādu nozaru pārstāvju žūrija un pasniedzēji. Līdz ar to katras dienas paveiktais darbs tika novērtēts no divām pusēm. Jāatzīst, es īsti neatkodu, kādā veidā tikām vērtēti, jo konkrēti kritēriji izvērtēšanas procesā netika atklāti. Varu tikai teikt: katrai grupai bija piešķirtas atzīmes un papildu punkti jeb bonusi gadījumā, ja kāda no grupām paveica vairāk, nekā bija prasīts.

Kāda komunikācija valdīja jūsu starpā?

— Tā kā spēlē piedalījās studenti, komunikācija bija ļoti draudzīga. Lielākoties visi bija atvērti un nekautrējās jautāt, ja kaut kas bija neskaidrs. Varbūt kāds pats par sevi ir vairāk noslēgts un kautrīgs, tad arī tie mazāk komunicēja, bet kopumā atmosfēra bija ļoti forša. (Smaida.)

Kāpēc nolēmi piedalīties šajās sacensībās?

— Lai gan šīs sacensības tiek rīkotas jau vairākus gadus, piedalos tajās pirmo reizi. Pirms tam tādas iespējas vienkārši nebija, jo dalība šāda veida spēlēs tiek piedāvāta tikai tiem studentiem, kas mācās vismaz 3. kursā. Pirmkursniekiem un otrā kursa studentiem tas netiek piedāvāts. Pašlaik mācos 3. kursā, tāpēc nevarēju neizmantot iespēju un neizmēģināt spēkus jomā, kurā esmu ieinteresēta un kuru studēju.

Varbūt šo sacensību laikā bija kaut kas tāds, kas tevi pārsteidza?

— Īstenībā jā... (Mirkli klusē.) Esmu patīkami pārsteigta par sevi. Pirms dalības sacensībās vienmēr esmu domājusi, ka neesmu no tiem radošajiem cilvēkiem. Šo četru dienu laikā pārliecinājos par pretējo. Sapratu, ka esmu kreatīvi domājoša. Tas pierādījās izaicinošās situācijās, kad bija kaut kas fiksi jāuzmeistaro. Ja ir spiesta vajadzība, tad visu var izdomāt.

Autors: Sintija Masjuka, ViA studente
Datums: 12.06.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Vidzemes Augstskolas lapa

 



	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016