ViA un ZAAO sadarbosies sabiedrības izglītošanā vides jautājumos | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA un ZAAO sadarbosies sabiedrības izglītošanā vides jautājumos

Ziņa pievienota - 19.12.2014

Vidzemes Augstskola (ViA) vēl ciešāk sadarbosies ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA „ZAAO” (ZAAO). Parakstītais līgums paredz studentu iesaisti sabiedrības izglītošanā vides jautājumos, regulāras ekskursijas uzņēmuma infrastruktūras objektos, tāpat arī kopīgus pētījumus un ZAAO darbinieku apmācību un konsultēšanu IT, uzņēmējdarbības atbalsta un vadības jomās. Augstskolas un ZAAO pārstāvji regulāri tiksies, lai apmainītos ar informāciju par abu pušu vajadzībām un plāniem.

„Ikdienā cenšamies saimniekot videi draudzīgos veidos, ko apliecina augstskolas Eko statuss un jau otro gadu iegūtā Zaļā karoga balva. Tāda pati filozofija attiecībā uz vidi ir arī ZAAO, un tāpēc ir gluži loģiski, ka apvienojam spēkus kopīgu mērķu īstenošanai,” norāda ViA rektors Gatis Krūmiņš. Studentiem pavērsies plašas iespējas izmēģināt spēkus praktiskajā darbībā, studiju kursu laikā izstrādājot informatīvās kampaņas un izglītojošas ekskursijas par vides aizsardzības jautājumiem, izmantojot ZAAO speciālistu atbalstu un konsultācijas.  

Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra „Daibe” vadītājs Ģirts Kuplais: „Iepazīstinot studentus ar uzņēmuma darbību, tostarp piedāvājot mācību ekskursijas uzņēmuma infrastruktūras objektos, ceram uz jauniešu „skatu no malas”, kreatīvu ideju radīšanu, lai kopīgi rastu risinājumus sabiedrības vides apziņas veicināšanai.”

Kā vēl viens sadarbības virziens būs studentu izglītošana praktiskos jautājumos – kurus iepakojuma veidus nodot otrreizējai pārstrādei, lai samazinātu kopējo radīto apglabājamo atkritumu daudzumu un taupītu dabas resursus.

Vidzemes Augstskola aktīvi strādā pie dažāda veida sadarbības veidošanas ar reģiona uzņēmējiem un pašvaldībām, lai izzinātu reģiona vajadzības un attiecīgi veidotu savas studiju programmas, veiktu lietišķos pētījumus, kā arī veicinātu studentu iesaisti praktiskajā darbībā.

Attēlā rektors Gatis Krūmiņš un SIA "ZAAO" pārstāvis Ģirts Kuplais	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016