ViA un Valmieras 2. vidusskola veidos specializētu tūrisma mācību programmu vidusskolēniem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA un Valmieras 2. vidusskola veidos specializētu tūrisma mācību programmu vidusskolēniem

Ziņa pievienota - 20.02.2014

Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs ir parakstījuši sadarbības līgumu, lai, apvienojot abu izglītības iestāžu mācībspēku zināšanas un prasmes, izveidotu un ieviestu vidusskolā mācību programmu ar specializāciju tūrismā.

Līguma mērķis ir attīstīt sadarbību starp Valmieras 2. vidusskolu un ViA vispārējās vidējās izglītības programmu izstrādāšanā un īstenošanā, nodrošinot izglītības ieguves nepārtrauktību. Tādējādi skolēni tiks mudināti turpināt kvalitatīvas augstākās izglītības ieguvi ViA studiju programmās. Plānots, ka sekmīgākais īpaši izstrādātās vidusskolas programmas beidzējs automātiski iegūs budžeta vietu studijām augstskolā.

„Skolas visā Latvijā, lai arī īsteno vispārējo vidējo izglītību, kas atbilst vienādiem standartiem, tomēr var izcelt kādu sfēru, specializāciju vai padziļinātu ievirzi, bet lai to darītu, jābūt bāzei un resursiem.,” pastāstīja viens no līguma iniciatoriem, ViA Tūrisma virziena docētājs Andris Klepers  Docētājs atklāja, ka nākt uz ViA un izteikt šādu vēlmi specializēties bijusi Valmieras 2. vidusskolas iniciatīva. „Mēs atbalstījām, jo saredzam pēctecīgumu. Tam ir pamatojums gan no ViA spēcīgā tūrisma virziena puses, gan reģionā augošā tūrisma pieprasījuma – Gaujas Nacionālā Parka, Via Hanseatica ceļa, Valmieras popularitātes pieauguma pasākumu jomā un citur,” skaidro A. Klepers. Programmas rezultātā skolēni kļūs motivētāki un gatavi iestāties ViA. „Tā augstskolai ir iespēja piesaistīt skolēnus, kas jau apzinās, ka nākotnē vēlas darboties tūrisma nozarē,” sadarbības pozitīvo pienesumu uzsver Klepers.

Galvenie sadarbības veicinātāji būs ViA Tūrisma virziena pasniedzēji, kuri lasīs lekcijas vidusskolēniem, piedalīsies programmas veidošanā, mācību līdzekļu un metodisko materiālu sagatavošanā, izglītības procesu pilnveidē, kopīgu projektu un aktivitāšu izstrādē unīstenošanā, kā arī sekmēs savstarpēju sadarbību zinātniskajā pētniecībā un inovācijās.

Fotogrāfijā ViA rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016