Tūrisma virziena studenti dodas integrētajā apvidus praksē Apes novadā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Tūrisma virziena studenti dodas integrētajā apvidus praksē Apes novadā

Ziņa pievienota - 13.05.2014

Jau trešo gadu Vidzemes Augstskolas Tūrisma virziena studiju programmu studenti ir devušies integrētā apvidus praksē, lai papildinātu studiju kursos iegūtās teorētiskās zināšanas ar praktiskām iemaņām tūrisma un atpūtas organizēšanā. Šogad prakse noritēs Apes novadā no 13. līdz 22. Maijam, un tajā piedalīsies 26 studenti un divi pasniedzēji.

Prakses laikā studentiem būs jāveic dažādi uzdevumi. Sadarbojoties ar vietējiem entuziastiem, studenti piedalīsies Muzeju nakts pasākuma organizēšanā un vadīšanā 17. maijā. Studenti ir izveidojuši uzvedumu, kurā attēlos E. Zālītes romāna ”Agrā rūsa” turpinājuma versiju, kā arī iesaistīs apmeklētājus minētā romāna varoņu Dzintara kāzu gājiena izdarībās, ietverot ar rakstnieces E. Zālītes dzīvi un radošo darbību saistītas vietas Apes mazpilsētiņā.

      

Otra lielākā darba joma būs saistīta ar kājāmgājēju takas labiekārtošanas un sakopšanas darbiem gar Vaidavas upi, izvērtējot takas bioloģisko daudzveidību un sagatavojot informatīvu materiālu stendiem par Vaidavas upi, apkārtnes objektiem, floru, faunu.

Tāpat studenti ar velosipēdiem apsekos Apes pilsētas apkārtnē, kā arī Igaunijas D daļā esošās tūristu piesaistes un izvērtēs to potenciālu tūrisma piedāvājumā, izpētīs velomaršrutu izveides iespējas pierobežā, veiks šo velomaršrutu apsekošanu, velomaršrutu trašu ierakstīšanu GPS failu formātā, kā arī informatīvo materiālu sagatavošanu. Velomaršruti tiks vizualizēti ar portatīvās videokameras palīdzību, tādējādi radot ceļotājam „klātbūtnes efektu”.

Prakse tiek veidota sadarbībā ar Apes novada pašvaldību.

Kā jau katru gadu studenti veidos prakses dienasgrāmatu. Iepriekšējo gadu prakses dienasgrāmatas un Muzeju nakts pasākumu video skatāmi šeit:

Informāciju sagatavoja:

Tūrisma studiju virziena lektore,
integrētās apvidus prakses koordinatore
Iveta Druva-Druvaskalne
e-pasts: iveta.druva@va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016