Tūrisma studentes gūst pieredzi Turcijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Tūrisma studentes gūst pieredzi Turcijā

Ziņa pievienota - 11.04.2012
erasmusip.JPG

Tūrisma viesmīlības un vadības fakultātes vieslektore Aiva Švēde un piecas fakultātes studentes guvušas pieredzi Turcijā, piedaloties Erasmus intensīvajā programmā „Izbaudiet drošu maltīti – pārtikas drošība tūrisma attīstībā” („Enjoy your safe meal – food safety for tourism development”), ko organizēja Vidzemes Augstskolas partneraugstskola - Adnan Menderes universitāte (Adnan Menders University) Turcijā, sadarbībā ar parnteraugstskolām no septiņām valstīm.

Divu nedēļu laikā (š.g. marta otrajā pusē) projekta dalībnieces lekcijās un darba grupās noskaidroja jaunumus tūrisma un viesmīlības jomā, tostarp par nozares vadības riskiem, jaunumiem zīmolu vadībā, kulināro tūrismu un veidu, kā jauniešiem mācīt par pareizu uzturu. Īpašos vakara pasākumos bija iespēja iepazīt poļu, portugāļu, rumāņu, lietuviešu un ungāru cilvēkus, valstu kultūru un ēšanas paradumus.

Marta Ūdre, Tūrisma organizācijas un vadības 2. kursa studente: „Šis bija lielisks piedzīvojums, kurā ieguvu daudz noderīgas informācijas par ēdināšanas nozari un ēdiena gatavošanas pamatnoteikumiem, lai tas būtu drošs un sniegtu baudu un pozitīvas emocijas. Papildus akadēmiskajām zināšanām iepazinu dažādu Eiropas valstu, īpaši Turcijas kultūru.”

Māra Vaičūna, studiju programmas „Tūristu gids- ceļojumu un pasākumu organizators” 3. kursa studente: „Kā galveno ieguvumu sev vērtēju tieši valodu (angļu, krievu un nedaudz franču) pielietojumu, jo pārsvarā nācās strādāt jauktās grupās - šādā veidā bija iespēja arī iemācīties pamatfrāzes portugāļu valodā. Ļoti liels ieguvums bija kultūras jomā iepazīstot Turcijā dzīvojošos cilvēkus, viņu dzīves veidu, ēdienu un komunikācijas stilu.”

Erasmus intensīvā programma ir īsa studiju programma, ko kopīgi īsteno vismaz trīs dažādu Mūžizglītības programmas dalībvalstu studenti un mācībspēki no dažādām augstākās izglītības institūcijām. Tā iesaistītajiem dalībniekiem sniedz jaunas zināšanas, sekmē specifisku tēmu apgūšanu multinacionālā vidē, veido jaunas mācību metodes, turklāt par paveikto dalībnieki saņem kredītpunktus.

Vairāk informācijas par projektu: http://www.viaa.gov.lv/lat/muzizglitibas_programma/erasmus/erasmus_intensivas_programmas/

Foto: Aiva Švēde

Zane Leimane
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
t. 26182244
zane.leimane[at]va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016